Útok ve Městě

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Útok ve Městě

Post by Czech_Luthor »

Zdravím,
měl bych takový dotaz, ohledně útoku ve městě. Zrovna dnes se mi stalo, že jsme se s jedním hráčem hádali,
pořádně se naše postavy provokovali, dávali si co proto, padl i odpor... A pak jedna ze stran zaútočila (on :wall: )
No a já (protože tak je holt NWN nastavené) jsem hodil na iniciativu a příležitostně toho hráče poslal do podsvětí.

A tady se dostáváme k jádru problému, jelikož DM zrovna mělo něco na práci, prostě stráž neměla možnost reagovat,
stejně jako já nemohl nic dělat. Proto se chci zeptat, jak se v takové situaci zachovat?
V případě, že takhle postavu zabiju, můžu bejt trestán za zneužití nepřítomnosti DM?

(Pro šťourali, tímhle nechci narážet, bonzovat nebo tak něco, jen chci vědět, jak se zachovat v případě, že se to stane.)

Díky, Czech_Luthor.
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
Kelstark
Nováček
Posts: 1
Joined: 20:04 29. Nov 2010

Re: Útok ve Městě

Post by Kelstark »

To byla moje chyba. Přepínal jsem hru alt + tabem, protože sem si psal s přítulkou na icq. Akorát při dalším přepnutí mi to kliklo na Falla s odporem. Jako když někdy pijete při tomhle přehazování lektvary nebo tak. Ale tak zahráli sme to nějak. A pak se omlouvám za ten afk. Ale stále dokola se mi spouštěla krev z nosu tak sem musel odběhnout na trochu delší chvíli.
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Re: Útok ve Městě

Post by Czech_Luthor »

Nene, nejde o to, že jsi udělal něco špatně nebo tak, já si myslím že se to uhrálo a bylo to v pohodě.
Jen mě zajímá, jak by tohle hodnotilo DM, kdyby se mu nějaký takový případ dostal do rukou,
popř. bych rád věděl, jak se v takovém případě zachovat.
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Útok ve Městě

Post by zachy »

Nevidím nic špatného na útoku ve městě POKUD....
v okolí není žádná stráž, která by jistě zasáhla.
Co se týče ostatních NPC (sedláci atd), tak ti by jistě utekli nebo si toho nevšímali (pokud by to byl boj bezezbraně == rvačka) jinak by jistě zavolali stráže.
Otázka přítomnosti jiného hráče je jasná, záleží na postavě.
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Útok ve Městě

Post by Istvan »

Ja si zase myslim, ze utok ve meste, leda v kanale nebo pod rizenim dm (s rozumem). Jinak by si kazdy zacal delat co chce... zive jsem si predstavil vrazdu v dilne, jak nekdo zatahne zaves a jednou ranou zabije) (jedna rana moc hlucna byt nemusi, to je pekne uriznuti hlavy a ze v dilne, kde busi kovari, je ramus...)
Ja jsem zastance utok ve meste ne.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Útok ve Městě

Post by Derken- »

Z údalostí posledních dnů to rozhodně jde. Ale POUZE s konzultací DM, která musí být provedena PŘED incidentem a Dm musí BÝT PŘÍTOMNO. Aby mohlo reagovat za svět jako takový. Ale města a vesnice nejsou jen plné těch NPC co vidíte. Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Útok ve Městě

Post by Desmond »

Derken- wrote:Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.
Prosim odpust si pro priste tyhle zbytecne provokace, ano? Chapu, ze jste rozladeni, ale ceho je moc toho je prilis.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Útok ve Městě

Post by Derken- »

Desmond wrote:
Derken- wrote:Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.
Prosim odpust si pro priste tyhle zbytecne provokace, ano? Chapu, ze jste rozladeni, ale ceho je moc toho je prilis.
Takhle sem to ale fakt nemyslel. Tak nehledej prosím problémy tam kde nejsou.

EDIT do intelektuálnější verze, aby to nebylo bráno jako provokace: Engine nwn by neutáhl, kdyby se všechny tyto postavy, které ve městě běžně žijí vyskitovali v lokacích. Je jich tam prostě mnohem víc než jich vidíte. Třeba já si Karathu představuju například jako Kladno. Po ulicích chodí denně spousta lidí. Nakupovat a tak. Nemluvě o oknech, který má každý barák.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Útok ve Městě

Post by Desmond »

Derken- wrote: Takhle sem to ale fakt nemyslel. Tak nehledej prosím problémy tam kde nejsou.
V tom pripade se omlouvam.

Abych nebyl uplne OT, k tomu souboji jsem dorazil bohuzel pozde, spadl mi net. V podobnych situacich se proste zkuste ridit rozumem a citem pro hru a nebo jeste lepe reste spor mimo mesto :P. Ja chapu, ze kdyz dostane ranu v hospode, tak tezko reknete "Hele Vildo, pojdme si radsi rozbit hubu do borovyho hajku jo?" Misto toho mu ji proste natahnete zpatky, ale musite pocitat s tim, ze vas v tu chvili uz nejspis potahne vyhazovac ven z hostince, kde vam obema napraska :), pokud tedy nenapraskate vy jemu.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Útok ve Městě

Post by -darkvision- »

Desmond wrote:
Derken- wrote:Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.
Prosim odpust si pro priste tyhle zbytecne provokace, ano? Chapu, ze jste rozladeni, ale ceho je moc toho je prilis.
Ja v tom provokaci nevidim. Jen uvedl na pravou míru to, že npc ktere oni nevideli tam proste jsou, bylo tam kolem třeba 20lidi co se tam prochazeli a kdyby se dva lidi zacli rvat, tak jak tomu bylo ve stredoveku? Hned by se volalo straze, straze.
Takze nechapu v cem vidis provokaci, jen napsal to, co jste vy napsali me, jen to napsal v jinem formatu.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Útok ve Městě

Post by LDamian »

Utoky ve meste by bez DM byt imho nemely. A to na nikoho. Vyjimkou jsou pouze pripady jasne dane DM, kdy DM nekoho prohlasi za loveneho psance. Na takovou osobu, je li rozpoznana, pak utoceno byt samozrejme muze.

Ale IMHO zase nikdo si nemuze stezovat, kdyz ten psanec utocnika sejme a v klidu odejde bez zasahu strazi - proste DM tam nebylo. Na hranici a problematicke jsou v tomhle utoky treba na tieflingy. Na jednu stranu je zakon v mnoha mestech jakoby nechrani, na druhou stranu nikdo take nerika, ze by straze pomohly utocnikovi nebo vubec co by delaly (klidne by mohly utocnika zpacifikovat za ruseni klidu a ohrozovani okoli, zejmena pokud by treba strcil do "neviditelneho" mestana, pouzil ve meste utocna kouzla a tak dale... A proste celkove je to pak jenom o hadkach co by kdyby.

Takze IMHO pokud to DM primo nevidi a vsichni o tom nevi, tak neutocit. Vede to casto k flamum na foru, hadkam ve hre a znechuceni na obou stranach.

Pokud to ma nekdo povoleno po konzultaci s DM, tak by mela i druha strana byt upozornena, ze je to povoleno a ze o tom DM vi a ze na to dohlizi. Aby byly rovne sance. A nestalo se, ze protistrana se bude boji vyhybat jen aby nebyla zatahnuta do porusovani pravidel o zneuziti nepritomnosti DM ve hre.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Útok ve Městě

Post by kucik »

Nicméně útok, kdy útočník zaútočí protože se uklikl a druhý ho zabije, protože se mu automaticky spustí protiútok opravdu asi nemá smysl řešit. Je jasné, že ani z jedné strany to nebyl úmysl.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Útok ve Městě

Post by zachy »

LDamian to napsal dobře (před NPC musí mít postava "povolení zabíjet :D", jen bych obhájil moji myšlenku boje ve městě bez "DM povolenky". Mělo by to jít, ale pouze v místech, kde vás opravdu nikdo neuvidí (úzká ulička v Karathě uprostřed noci, ovšem pokud nebudete metat vtipná kouzla typu Hellball, ničení, Sluneční výbuch nebo jak to je, prostě to, co naprvní pohled osvítí půlku města).
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Útok ve Městě

Post by Woxa »

No v prvni rade je to o soudnosti a rozumu hracu samotnych. Ale pokud k necemu takovemu dojde a neni tam zrovna DM, tak bych to resil nejak takto:

Jsou-li tam nekde pobliz NPC (a ted myslim spis obycejny lidicky a ne straze), nic nebrani tomu, aby pozdeji DM nahazeli na kostkach, zda a jak se NPC zachovali (jen se rozutekli, sli to nahlasit, nakecali uplne blbosti...). U obycejnych lidi se +- da predpokladat, ze primo do "bitky" se nezapoji, ale ti cestnejsi/odvaznejsi pujdou pozdeji svedcit.

V tom jak se NPC rozhodnou bych se asi take nechal lehce ovlivnit tim i tim, co me k tomu v OOC reknou ucastnici konfliktu a jakou povest dotycne postavy maji. Pak muze dojit bud k "nahaneni" vraha, pac dotycneho NPC popisi/usvedci a nebo naopak mohou svedcit v jeho prospech.

Nicmene porad plati, je to hlavne o tom jak se k tomu postavi hraci samotni, pokud nekdo nekoho hodla odkrouhnout v poledne uprostred namesti, tak je jednoduse dement.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Útok ve Městě

Post by Prasokralik »

A já bych zas toleroval nějakou pěstní hospodskou rvačku, do takové ať si stráže štourají jen pokud se dm nudí a vtělí se do nich. Proč by si chlapi v hospodě nemohli dát po čuni?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Locked