Runa odporu

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Runa odporu

Post by Theogil I »

Zničeho nic se ve mě zrodil prazvláštní nápad. Nejprve popíšu modelovou situaci a pak ho nadhodím k širší rozpravě.

Představme si například klasické přepadení, kdy tři PC rabijáti obestoupí trpoše vracejícího se z výpravy za poklady. Začnou nu vyhrožovat fyzickou likvidací, pokud se s nimi, sociálně slabšími vrstvami, nerozdělí. No a milý podnikavý trpaslík se rozhodně, že je v rámci sociální solidarity maximálně ochoten nakopati jim řitě. Po výměněně názoru, kde se počastují silně obhroublými nadávkami typu "ty plantážníku" začne milý trpaslík // hledat ve výpisu postav ony tři výtečníky a nahazovat k nim odpor. Než to udělá u posledního je možné, že ho ten první už mastí železem přes záda. A k tomu se vztahuje můj nápad, o kterém nevím zda by byl k prospěchu a zda je realizovatelný.

Nápad:

Vytvořit runu zlosti (něco jako je nyní runa následování). která by šla umístit do rychlých polí a bylo by ji možno aktivovat. Po aktivaci se objeví zaměřovací kurzor (jako u kouzel) a byloby jím možno označit protivníka, čímž by se na tohoto protivníka nastavil odpor. Nastavení odporu u takovéto roztržky ba pyk vypadalo F4-kliknutí na Honzu Drtikostě, F4-kliknutí na Frantu Bezzubku, F4-kliknutí na Jožina Jednokulku.

Výhody: čistější a rychlejší nastavení odporu, předcházení dohadůmměl jsem odpor/neměl jsem odpor

Nevýhody: práce už pro tak zavaleného Kucika, nevim
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Runa odporu

Post by kucik »

1. Dost těžko realizovatelné - každá taková akci by ti zabrala celé kolo na jednoho protivníka.

2. Pro tyhle účely stačí napsat /pc dislike, což nastaví odpor všem, s nimiž nejsi v partě. Problém, že máš pak odpor i proti postavám, proti kterým ho mít nechecš můžeš řešit buď manuálním odklikáním, nebo relogem.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Runa odporu

Post by Theogil I »

kucik wrote:1. Dost těžko realizovatelné - každá taková akci by ti zabrala celé kolo na jednoho protivníka.

Tohle mě nenapadlo, to je závažný nedostatek, tím to nejspíše padá.

2. Pro tyhle účely stačí napsat /pc dislike, což nastaví odpor všem, s nimiž nejsi v partě. Problém, že máš pak odpor i proti postavám, proti kterým ho mít nechecš můžeš řešit buď manuálním odklikáním, nebo relogem.

Jasný, tohle je mi známo, jednalo se mi o pomůcku pro ty co mizerně a pomalu píší (jako já) a hlavně odbourat to manuální naklikání, odklikání, v hodské strkanici taky vystartuješ jen po tom co tě prudí a né po celé knajpě - příklad. Domníval jsem se, že výběr protivníků by zamezil nepříjemnostem typu příležitostný útok, sekáček, prokletá píseň, některá plošná kouzla - zasáhlo by to pouze ty co to zasáhnout mělo. Nicméně limitující je bod jedna - moc děkuji za objasnění.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Runa odporu

Post by Prasokralik »

Mizerné a pomalé psaní jde trošku napravit tím, že si ten příkaz dáš do textového makra na quickslot. Já to tak mám a mám tam třeba i emoce, protože fakt že před každým emotem by musela postava máchat ručičkama a čekat celé kolo mě neskutečně obtěžoval :D
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Runa odporu

Post by Bahnak »

Ano, také jsem používal toto textové makro, je to nejjednodušší a kupříkladu pro hráče v podtemnu jedno z nejpoužívanějších tlačítek na liště.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Runa odporu

Post by Molly23 »

to spíš udělat pak makro něco jako /pc like :D... odbourá se manuální klikání
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Runa odporu

Post by Shaman88 »

Kdyby to misto runy byl feat/spell tak myslím že by šlo normálně bez akce - instant.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Runa odporu

Post by kucik »

Šlo by využít jeden z těch deseti volnejch player tools, ale přijde mi to jako zaplácnutí docela zbytečnou funkcionalitou. Na druhou stranu samozřejmě zatím pro ně ani neni jiné využití.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Runa odporu

Post by Istvan »

kucik wrote:Šlo by využít jeden z těch deseti volnejch player tools, ale přijde mi to jako zaplácnutí docela zbytečnou funkcionalitou. Na druhou stranu samozřejmě zatím pro ně ani neni jiné využití.
Mam stejny nazor, myslim, ze textove makro je na tohle vice nez dostacujici.
Locked