Omezeni zbrani a zbroji

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Theo »

Cele mi to prijde ujety a to dost. Tohle je NWN, a NWN pouziva na obmedzenie zbrani featy a nie atributy postavy. Toto je len dalsie obmedzenie tvorby RP postav.
Ora et Labora
User avatar
jiromir
Měšťan
Posts: 199
Joined: 11:39 04. Jan 2008

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by jiromir »

Theo wrote:Cele mi to prijde ujety a to dost. Tohle je NWN, a NWN pouziva na obmedzenie zbrani featy a nie atributy postavy. Toto je len dalsie obmedzenie tvorby RP postav.
Tak zrovna featy na zbrane jsou jedna z nejvetsich demenci v NWN. Kdyby to bylo jen trochu mozny, tak bych featy na zbrane a zbroje komplet zrusil a dal bych misto toho penalty prave za atributy postavy. Základní prereqist pro vybavení meče je podle mě jedna ruka dostatečně silná na to, aby ho udržela nad zemí. Je kravina ze bys musel bejt válečník na to, abys ten meč mohl mít v ruce. Svýho malýho bratra můžu navlíct do fullplatu a dát mu meč. To že se v tom nepohne a mečem asi nikoho nesekne je věc druhá...
Takze na featy bych vůbec nebral ohled. Ty taky nepotrebujes feat na meč, ale potrebujes sílu abys s nim mohl mávat (a taky minimum inteligence a obratrnosti, ptz s IQ 50 bys to mozna chytil ze druhej konec, ale to ... )

Lepsi by byl system, ze pokud nemas feat, mas na danou zbran (zbroj) penalty, ale ne ze to nemuzes vybavit.
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Phantorris »

To zase nesouhlasim, že feat je demence. Podle mě feat v podstatě nahrazuje tu inteligenci potřebnou pro schopnost zbraň efektivně ovládat. (asi by byla logičtější jenom penalizace když by postava neměla feat a ne to že ji nemůže vzít do ruky, ale to už je fuk takhle bych se v tom nepitval)Ale přidání síly(popř. obratnosti) jako požadavku na zbraň podle mě hru spestří, udělá zajímavější a hráči to dříve nebopozději ocení. Už třeba pro to, že kdo bude chtít mít full plate bude pro to muset něco obětovat jinde což tvorbu postavy udělá mnohem zajímavější atd
Last edited by Phantorris on 23:26 21. Jan 2008, edited 1 time in total.
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by pilnik »

to jiromir
jak jsem jiz psal ,je zcestne prirovnavat boj a zbrane NWN(dnd) k ralnemu zivotu.
Dle tveho prispevku by byli v tom pripade realni sermiri- nadprumerne silni, nadprumerne obratni ,nadprumerne intelignentni, zaroven by meli nadprumernou odolnost jelikoz by neco vydrzeli atd atd.no nevim.

Dalsi vec co sem ted koukal na obouricni zbrane a co me zaujalo
halapartna dmg 1k10 +1k6 potrebna sila 14
tezky cep dmg 1k10+1k6 potrebna sila 17
docela markantni rozdil
a jak jsem psal nenarusi to system rovnovahy povolani ,kdyz se ted potka valecnik
s halapartnou s treba monkem?
Driv tento valecnik s cca 14 nebo klidne 16 silou mohl mit obouricni sekeru DMG 1k12 coz je 1-12DMG.
Dnes se stejnou silou nebo klidne 16 (to uz je jedno) bude mit s halapartnou 1k10+1k6 dmg coz je 2-16DMG.

Nemluve o tom ze silu 16 vyzene hrave jakykoliv klerik-bojovy.
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Krata »

No spousta nápadů tady je.

Já bych to nechal tak jak to je nebo nanejvíš přidal tu obratnost, nic víc.. featy bych taky nechal protože, jak se tady psalo, nahratuje jakoby tu penalizaci za int nebo tu schopnost která by postavě chyblěa, jinak už se tady taky psalo že to je hra u který se chce člověk bavit a ne simulátor reality.. za chvíli by jsme mohli řešit že koláčky se pečou nějak moc rychle, z mého receptu trvají 15 min..
z mého 20, dal bych na to ještě feat protože to jen tak někdo neumí ..... :wink:

Add pilnik: toho sem si ani nevšim, stejnej dmg a rozdílná síla je možná tochu divný
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by pilnik »

dal pak jeste nechapu Straslivy palcat
zbran obourucni exotic DMG 1D8 potrebna sila 16
Obuki - ten vod Škopku
steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by steel_martin »

To co píše jaromir ohledně neomezeného používání zbraní není špatné. Na jednom NWN2 serveru to tak bylo, že každý mohl používat všechny zbraně, (pokud nedocházelo na konflikt mezi velikostí zbraně a velikostí postavy - viz. půlčík a Velký meč) ale pokud nevlastnil feat na danou zbraň, dostával penalizaci do útoku a teď nevim jestli i do zranění. Zní to dobře, ale je otázka kolik práce by to vyžadovalo a jestli je to vůbec možné (hardcoded).
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

Achjo, se taky ale podivejte kolik ktera ta a ta zbran vazi!!!
Vy jen vidite kolik dava damage a kolik na ni potrebujes silu ale ze jedna vazi 10,druha 15 a dalsi 20 uz nevidite.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by kucik »

Ja to rikam porad. Ten tezkej cep mi prijde nastavenej divne.
To s tim straslivym palcatem jsem nepochopil. Snizit, nebo zvysit?

steel_martin: Udelat by to asi slo, ale chtelo by to do dusledku promyslet.
Vsechny tyhle upravy by se mely ale rozmyslet a udelat do wipu. Cas se krati.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by pilnik »

no co se tyka straslivyho palcatu ,kdyz ho porovnam treba s obourucnim cepem
tak oba vazi stejne na placat potrebuju exotic feat a palcat ma dmg 1D8 a cep 1D10+1K6 prijdou mi v tom na to ze to sou obe drtive obourucni zbrane velky rozdily
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Sorrow »

Straslivej palcat ma 2 krat 1k8 ne,
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by pilnik »

jo sorac ona je to dvouhlava zbran, to sem si neuvedomil
Obuki - ten vod Škopku
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by Theo »

jiromir wrote:Tak zrovna featy na zbrane jsou jedna z nejvetsich demenci v NWN. Kdyby to bylo jen trochu mozny, tak bych featy na zbrane a zbroje komplet zrusil a dal bych misto toho penalty prave za atributy postavy. Základní prereqist pro vybavení meče je podle mě jedna ruka dostatečně silná na to, aby ho udržela nad zemí. Je kravina ze bys musel bejt válečník na to, abys ten meč mohl mít v ruce. Svýho malýho bratra můžu navlíct do fullplatu a dát mu meč. To že se v tom nepohne a mečem asi nikoho nesekne je věc druhá...
Takze na featy bych vůbec nebral ohled. Ty taky nepotrebujes feat na meč, ale potrebujes sílu abys s nim mohl mávat (a taky minimum inteligence a obratrnosti, ptz s IQ 50 bys to mozna chytil ze druhej konec, ale to ... )
Takze takto. Vetsina postav ma simple feat - jednoduche zbrane. Su to zbrane, ktore sa bezne nauci pouzivat kazdy - vie ako nane. Dalej tu mas feat smrtiacich zbrani - to dostavaju povolania, ktore vedia (sa vtom specializuju) ako zaobchadzat z nicivejsimi zbranami. A napokon feat exotickyxh zbrani - zbrane na ktore je potrebna najvetsia zrucnost a vedomost ako nato.

Takze.. ked uz vies ako na zbran (feat - nedrzis to za cepel ale za rukovat), tak atributy postavy ti uz len modifikuju utok a zranenia atd :
sila 8 - hej viem ako na mec, ale je premna tazky, tak sa mi snim zle utoci (-1 att, -1 dmg, a v inventary ma pretazuje)
sila 10 - no, nieje taky tazky, nejak bezne snim viem utocit a branit sa
sila 12 - mec uz je premna lahsi, uz premna nieje problem urobit nejake tie utocne triky (+1 att, +1 dmg)

atak dalej ...

Toto je system NWN (dnd ...) . Ked zacnete viazat atributy na zbrane, zbroje, a este neviem co vymyslite, tak len obmedzite roznorodost postav, ktore sa daju vytvorit - obmedzujete RP - uniformujete postavy.
jiromir wrote:Lepsi by byl system, ze pokud nemas feat, mas na danou zbran (zbroj) penalty, ale ne ze to nemuzes vybavit.
Prave zavedenim potrebnej sily, obratnosti, inteligencie bla bla bla to obmedzujete. Odstrante featy a vadit mi to nebude.
Ora et Labora
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by photter »

zvrhává se to někam úplně jinam
vystřelim druhý varování : nechte to plavat, myslím to vážně
1/ likvidace lučištníků na celým serveru
2/ likvidace celý kategorie postav, hranejch prostě jinak než silově (neumim si představit, že hraju elfku s jinou silou než 8)

já rozumim tomu, že primární účel je likvidace klerikfajtrů terminátorů ale dete na to blbě, dopadne to úplně jinam
Last edited by photter on 11:04 22. Jan 2008, edited 1 time in total.
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Omezeni zbrani a zbroji

Post by pilnik »

presne tak souhlasim s photerem a theem
Sam chci kleriko/figthtra hrat a ted stojim pred rozhodnutim,
chci behat s obourucni zbrani- a dam si takovou silu podle zbrane s kterou chci behat muze to bejt halapartna cep atd. Casem kdyz budu chtit se k obourucaku stejne dopracuju a budu jeste silnejsi, diky zvetsenym DMG zbrani a zbroj si oproti ostatnim budu moc tahat taky jakou chci.
Tohle bych rek ze povede k tomu ze bude mnoho postav se silou aspon 16 aby mohli tahat tzu a tu zbran a tu a tu zbroj.
Nevim jestli to povede zrovna k ruznorodosti postav.
Jak jsem psal pokud chcete omezeni zbrani podle sily ,snizte pozadavky o 2 at kvuli sve vysnene zbrani lidi nemusi delat ze sebe nabusence a rozhodne nechte DMG zbrani tak jak jsou v puvodnich NwN.
Co se tyce zbroji v DnD , treba postavy v medium a tezke zbroji maji o 10 fetu snizenou zakladni pohyblivost +v tëzkych zbrojich nelze behat.Nevim jak tezke je to naprogramovat ,ale pri tomto omezeni by si kazdy jiste rozmyslel zda bude rychly typek v lehke zbroji ale ne s tak vysokym AC, nebo bude valici se neprustrelny tank v platech co jen tak necemu neutece.
Obuki - ten vod Škopku
Locked