Omezeni zbrani a zbroji
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Cele mi to prijde ujety a to dost. Tohle je NWN, a NWN pouziva na obmedzenie zbrani featy a nie atributy postavy. Toto je len dalsie obmedzenie tvorby RP postav.
Ora et Labora
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Tak zrovna featy na zbrane jsou jedna z nejvetsich demenci v NWN. Kdyby to bylo jen trochu mozny, tak bych featy na zbrane a zbroje komplet zrusil a dal bych misto toho penalty prave za atributy postavy. Základní prereqist pro vybavení meče je podle mě jedna ruka dostatečně silná na to, aby ho udržela nad zemí. Je kravina ze bys musel bejt válečník na to, abys ten meč mohl mít v ruce. Svýho malýho bratra můžu navlíct do fullplatu a dát mu meč. To že se v tom nepohne a mečem asi nikoho nesekne je věc druhá...Theo wrote:Cele mi to prijde ujety a to dost. Tohle je NWN, a NWN pouziva na obmedzenie zbrani featy a nie atributy postavy. Toto je len dalsie obmedzenie tvorby RP postav.
Takze na featy bych vůbec nebral ohled. Ty taky nepotrebujes feat na meč, ale potrebujes sílu abys s nim mohl mávat (a taky minimum inteligence a obratrnosti, ptz s IQ 50 bys to mozna chytil ze druhej konec, ale to ... )
Lepsi by byl system, ze pokud nemas feat, mas na danou zbran (zbroj) penalty, ale ne ze to nemuzes vybavit.
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Omezeni zbrani a zbroji
To zase nesouhlasim, že feat je demence. Podle mě feat v podstatě nahrazuje tu inteligenci potřebnou pro schopnost zbraň efektivně ovládat. (asi by byla logičtější jenom penalizace když by postava neměla feat a ne to že ji nemůže vzít do ruky, ale to už je fuk takhle bych se v tom nepitval)Ale přidání síly(popř. obratnosti) jako požadavku na zbraň podle mě hru spestří, udělá zajímavější a hráči to dříve nebopozději ocení. Už třeba pro to, že kdo bude chtít mít full plate bude pro to muset něco obětovat jinde což tvorbu postavy udělá mnohem zajímavější atd
Last edited by Phantorris on 23:26 21. Jan 2008, edited 1 time in total.
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
to jiromir
jak jsem jiz psal ,je zcestne prirovnavat boj a zbrane NWN(dnd) k ralnemu zivotu.
Dle tveho prispevku by byli v tom pripade realni sermiri- nadprumerne silni, nadprumerne obratni ,nadprumerne intelignentni, zaroven by meli nadprumernou odolnost jelikoz by neco vydrzeli atd atd.no nevim.
Dalsi vec co sem ted koukal na obouricni zbrane a co me zaujalo
halapartna dmg 1k10 +1k6 potrebna sila 14
tezky cep dmg 1k10+1k6 potrebna sila 17
docela markantni rozdil
a jak jsem psal nenarusi to system rovnovahy povolani ,kdyz se ted potka valecnik
s halapartnou s treba monkem?
Driv tento valecnik s cca 14 nebo klidne 16 silou mohl mit obouricni sekeru DMG 1k12 coz je 1-12DMG.
Dnes se stejnou silou nebo klidne 16 (to uz je jedno) bude mit s halapartnou 1k10+1k6 dmg coz je 2-16DMG.
Nemluve o tom ze silu 16 vyzene hrave jakykoliv klerik-bojovy.
jak jsem jiz psal ,je zcestne prirovnavat boj a zbrane NWN(dnd) k ralnemu zivotu.
Dle tveho prispevku by byli v tom pripade realni sermiri- nadprumerne silni, nadprumerne obratni ,nadprumerne intelignentni, zaroven by meli nadprumernou odolnost jelikoz by neco vydrzeli atd atd.no nevim.
Dalsi vec co sem ted koukal na obouricni zbrane a co me zaujalo
halapartna dmg 1k10 +1k6 potrebna sila 14
tezky cep dmg 1k10+1k6 potrebna sila 17
docela markantni rozdil
a jak jsem psal nenarusi to system rovnovahy povolani ,kdyz se ted potka valecnik
s halapartnou s treba monkem?
Driv tento valecnik s cca 14 nebo klidne 16 silou mohl mit obouricni sekeru DMG 1k12 coz je 1-12DMG.
Dnes se stejnou silou nebo klidne 16 (to uz je jedno) bude mit s halapartnou 1k10+1k6 dmg coz je 2-16DMG.
Nemluve o tom ze silu 16 vyzene hrave jakykoliv klerik-bojovy.
Obuki - ten vod Škopku
Re: Omezeni zbrani a zbroji
No spousta nápadů tady je.
Já bych to nechal tak jak to je nebo nanejvíš přidal tu obratnost, nic víc.. featy bych taky nechal protože, jak se tady psalo, nahratuje jakoby tu penalizaci za int nebo tu schopnost která by postavě chyblěa, jinak už se tady taky psalo že to je hra u který se chce člověk bavit a ne simulátor reality.. za chvíli by jsme mohli řešit že koláčky se pečou nějak moc rychle, z mého receptu trvají 15 min..
z mého 20, dal bych na to ještě feat protože to jen tak někdo neumí .....
Add pilnik: toho sem si ani nevšim, stejnej dmg a rozdílná síla je možná tochu divný
Já bych to nechal tak jak to je nebo nanejvíš přidal tu obratnost, nic víc.. featy bych taky nechal protože, jak se tady psalo, nahratuje jakoby tu penalizaci za int nebo tu schopnost která by postavě chyblěa, jinak už se tady taky psalo že to je hra u který se chce člověk bavit a ne simulátor reality.. za chvíli by jsme mohli řešit že koláčky se pečou nějak moc rychle, z mého receptu trvají 15 min..
z mého 20, dal bych na to ještě feat protože to jen tak někdo neumí .....
Add pilnik: toho sem si ani nevšim, stejnej dmg a rozdílná síla je možná tochu divný
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
dal pak jeste nechapu Straslivy palcat
zbran obourucni exotic DMG 1D8 potrebna sila 16
zbran obourucni exotic DMG 1D8 potrebna sila 16
Obuki - ten vod Škopku
-
steel_martin
- Měšťan
- Posts: 168
- Joined: 17:43 18. May 2007
- Location: Plzeň / Železná Ruda
Re: Omezeni zbrani a zbroji
To co píše jaromir ohledně neomezeného používání zbraní není špatné. Na jednom NWN2 serveru to tak bylo, že každý mohl používat všechny zbraně, (pokud nedocházelo na konflikt mezi velikostí zbraně a velikostí postavy - viz. půlčík a Velký meč) ale pokud nevlastnil feat na danou zbraň, dostával penalizaci do útoku a teď nevim jestli i do zranění. Zní to dobře, ale je otázka kolik práce by to vyžadovalo a jestli je to vůbec možné (hardcoded).
Venori'elginn N'Abarn
_______________

_______________
_______________

_______________
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Achjo, se taky ale podivejte kolik ktera ta a ta zbran vazi!!!
Vy jen vidite kolik dava damage a kolik na ni potrebujes silu ale ze jedna vazi 10,druha 15 a dalsi 20 uz nevidite.
Vy jen vidite kolik dava damage a kolik na ni potrebujes silu ale ze jedna vazi 10,druha 15 a dalsi 20 uz nevidite.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Ja to rikam porad. Ten tezkej cep mi prijde nastavenej divne.
To s tim straslivym palcatem jsem nepochopil. Snizit, nebo zvysit?
steel_martin: Udelat by to asi slo, ale chtelo by to do dusledku promyslet.
Vsechny tyhle upravy by se mely ale rozmyslet a udelat do wipu. Cas se krati.
To s tim straslivym palcatem jsem nepochopil. Snizit, nebo zvysit?
steel_martin: Udelat by to asi slo, ale chtelo by to do dusledku promyslet.
Vsechny tyhle upravy by se mely ale rozmyslet a udelat do wipu. Cas se krati.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
no co se tyka straslivyho palcatu ,kdyz ho porovnam treba s obourucnim cepem
tak oba vazi stejne na placat potrebuju exotic feat a palcat ma dmg 1D8 a cep 1D10+1K6 prijdou mi v tom na to ze to sou obe drtive obourucni zbrane velky rozdily
tak oba vazi stejne na placat potrebuju exotic feat a palcat ma dmg 1D8 a cep 1D10+1K6 prijdou mi v tom na to ze to sou obe drtive obourucni zbrane velky rozdily
Obuki - ten vod Škopku
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Straslivej palcat ma 2 krat 1k8 ne,
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
jo sorac ona je to dvouhlava zbran, to sem si neuvedomil
Obuki - ten vod Škopku
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Takze takto. Vetsina postav ma simple feat - jednoduche zbrane. Su to zbrane, ktore sa bezne nauci pouzivat kazdy - vie ako nane. Dalej tu mas feat smrtiacich zbrani - to dostavaju povolania, ktore vedia (sa vtom specializuju) ako zaobchadzat z nicivejsimi zbranami. A napokon feat exotickyxh zbrani - zbrane na ktore je potrebna najvetsia zrucnost a vedomost ako nato.jiromir wrote:Tak zrovna featy na zbrane jsou jedna z nejvetsich demenci v NWN. Kdyby to bylo jen trochu mozny, tak bych featy na zbrane a zbroje komplet zrusil a dal bych misto toho penalty prave za atributy postavy. Základní prereqist pro vybavení meče je podle mě jedna ruka dostatečně silná na to, aby ho udržela nad zemí. Je kravina ze bys musel bejt válečník na to, abys ten meč mohl mít v ruce. Svýho malýho bratra můžu navlíct do fullplatu a dát mu meč. To že se v tom nepohne a mečem asi nikoho nesekne je věc druhá...
Takze na featy bych vůbec nebral ohled. Ty taky nepotrebujes feat na meč, ale potrebujes sílu abys s nim mohl mávat (a taky minimum inteligence a obratrnosti, ptz s IQ 50 bys to mozna chytil ze druhej konec, ale to ... )
Takze.. ked uz vies ako na zbran (feat - nedrzis to za cepel ale za rukovat), tak atributy postavy ti uz len modifikuju utok a zranenia atd :
sila 8 - hej viem ako na mec, ale je premna tazky, tak sa mi snim zle utoci (-1 att, -1 dmg, a v inventary ma pretazuje)
sila 10 - no, nieje taky tazky, nejak bezne snim viem utocit a branit sa
sila 12 - mec uz je premna lahsi, uz premna nieje problem urobit nejake tie utocne triky (+1 att, +1 dmg)
atak dalej ...
Toto je system NWN (dnd ...) . Ked zacnete viazat atributy na zbrane, zbroje, a este neviem co vymyslite, tak len obmedzite roznorodost postav, ktore sa daju vytvorit - obmedzujete RP - uniformujete postavy.
Prave zavedenim potrebnej sily, obratnosti, inteligencie bla bla bla to obmedzujete. Odstrante featy a vadit mi to nebude.jiromir wrote:Lepsi by byl system, ze pokud nemas feat, mas na danou zbran (zbroj) penalty, ale ne ze to nemuzes vybavit.
Ora et Labora
Re: Omezeni zbrani a zbroji
zvrhává se to někam úplně jinam
vystřelim druhý varování : nechte to plavat, myslím to vážně
1/ likvidace lučištníků na celým serveru
2/ likvidace celý kategorie postav, hranejch prostě jinak než silově (neumim si představit, že hraju elfku s jinou silou než 8)
já rozumim tomu, že primární účel je likvidace klerikfajtrů terminátorů ale dete na to blbě, dopadne to úplně jinam
vystřelim druhý varování : nechte to plavat, myslím to vážně
1/ likvidace lučištníků na celým serveru
2/ likvidace celý kategorie postav, hranejch prostě jinak než silově (neumim si představit, že hraju elfku s jinou silou než 8)
já rozumim tomu, že primární účel je likvidace klerikfajtrů terminátorů ale dete na to blbě, dopadne to úplně jinam
Last edited by photter on 11:04 22. Jan 2008, edited 1 time in total.
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Omezeni zbrani a zbroji
presne tak souhlasim s photerem a theem
Sam chci kleriko/figthtra hrat a ted stojim pred rozhodnutim,
chci behat s obourucni zbrani- a dam si takovou silu podle zbrane s kterou chci behat muze to bejt halapartna cep atd. Casem kdyz budu chtit se k obourucaku stejne dopracuju a budu jeste silnejsi, diky zvetsenym DMG zbrani a zbroj si oproti ostatnim budu moc tahat taky jakou chci.
Tohle bych rek ze povede k tomu ze bude mnoho postav se silou aspon 16 aby mohli tahat tzu a tu zbran a tu a tu zbroj.
Nevim jestli to povede zrovna k ruznorodosti postav.
Jak jsem psal pokud chcete omezeni zbrani podle sily ,snizte pozadavky o 2 at kvuli sve vysnene zbrani lidi nemusi delat ze sebe nabusence a rozhodne nechte DMG zbrani tak jak jsou v puvodnich NwN.
Co se tyce zbroji v DnD , treba postavy v medium a tezke zbroji maji o 10 fetu snizenou zakladni pohyblivost +v tëzkych zbrojich nelze behat.Nevim jak tezke je to naprogramovat ,ale pri tomto omezeni by si kazdy jiste rozmyslel zda bude rychly typek v lehke zbroji ale ne s tak vysokym AC, nebo bude valici se neprustrelny tank v platech co jen tak necemu neutece.
Sam chci kleriko/figthtra hrat a ted stojim pred rozhodnutim,
chci behat s obourucni zbrani- a dam si takovou silu podle zbrane s kterou chci behat muze to bejt halapartna cep atd. Casem kdyz budu chtit se k obourucaku stejne dopracuju a budu jeste silnejsi, diky zvetsenym DMG zbrani a zbroj si oproti ostatnim budu moc tahat taky jakou chci.
Tohle bych rek ze povede k tomu ze bude mnoho postav se silou aspon 16 aby mohli tahat tzu a tu zbran a tu a tu zbroj.
Nevim jestli to povede zrovna k ruznorodosti postav.
Jak jsem psal pokud chcete omezeni zbrani podle sily ,snizte pozadavky o 2 at kvuli sve vysnene zbrani lidi nemusi delat ze sebe nabusence a rozhodne nechte DMG zbrani tak jak jsou v puvodnich NwN.
Co se tyce zbroji v DnD , treba postavy v medium a tezke zbroji maji o 10 fetu snizenou zakladni pohyblivost +v tëzkych zbrojich nelze behat.Nevim jak tezke je to naprogramovat ,ale pri tomto omezeni by si kazdy jiste rozmyslel zda bude rychly typek v lehke zbroji ale ne s tak vysokym AC, nebo bude valici se neprustrelny tank v platech co jen tak necemu neutece.
Obuki - ten vod Škopku