My ji ochránímeIstvan wrote:Jiste muzes, ale nezapomen, ze jsou na povrchu lide, kterym tve obchodovani nebude lhostejne, az na to prijdou.jachyra wrote:Neni problém, tam som bola už X krátže bych začala obchodovať s podtemnom? XD
Craft - podtemno
Re: Craft - podtemno
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Re: Craft - podtemno
Ak sa môžem spýtať .. dakedy sa premýšľalo, že čo by sa dalo priekupníkovi s vecami do truhlice = ponuky, že to by si mohol kúpiť aj povrch aj podtemno .. doteraz som bola v tom, že to tak je, ale teraz sa mi zdá, že nie .. nepomohlo by práve toto upraviť, aby oboje veci mohli kupovať aj podtemnáci aj povrch?
Je predsa pravda, že podtemno je v nevýhode čo do crafterov a ešte nejakých vecí .. ale zas nebolo by spravodlivé im zato pomáhať viac, ako povrchňanom
zbytočne by sa zas vyvolávalo kopec nezhôd a flameov, čo je úplne zbytočné
Je predsa pravda, že podtemno je v nevýhode čo do crafterov a ešte nejakých vecí .. ale zas nebolo by spravodlivé im zato pomáhať viac, ako povrchňanom
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Re: Craft - podtemno
Toť mé názory - nebijte mne, polemizujte-RoF- wrote:Lepší kdyby třeba Rejty opravil obchody v podtemnu a dal tam stejnou nabídku věcí, jako jsou na povrchu.
Přiznám se, že nevím jak to vypadá nahoře, ale pokud jsou nějaké významnější rozdíly asi by to bylo fajn. Peníze se dají vymlátit podstatně lépe a hlavně za kratší čas.
Aby dodával DM craft věci drowům za nějaké questy mi přijde divné.
Nemusejí být top craftové über hyper ultramegastarodávně epické (blabla).
Jinak já třeba nevidím rozdíl v tom, jestli postava dostane za dokončení (sekvence) úkolů meč +2 co svítí růžově, zlato, nebo možnost bezplatně si užívat v místním bordelu. A neříkej mi, že takhle to tu nechodí... podobné vylomeniny se dějí v každé hře, ať už p&p nebo online.
Hráč nahoře musí tvrdě makat v craftu, aby mohl vyrábět pak ty dobré věci.Pomohl tomu hráčovi DM? Nevím o tom. Většinou tam spíš cítím odpor ze strany DM ke crafterům.
Hráčů nahoře je kolik, dvacet+? Dole tak šest, respektive dva-tři. Z toho žádný hi char, obávám se. Sehnat/koupit/dostat matroš bude pro člověka nahoře podstatně snadnější než pro nás dole. Prostě nejsou lidi aby to mohl ofungovat v nějakém rozumném časovém rámci.
To že se vám nelíbí hodiny sedět u craftu. Tak to nedělejte, ale zároveň si nestěžujte, že nic nemáte.
Ano, na rp serveru točit hodinu po hodině dungy kvůli materiálu a pak zbytek dne prosedět v dílně opravdu nehodlám, a pokud je tohle jediná možnost jak sehnat rozumné vybavení, je něco velmi špatně nastavené.
Já bych si dovolil trochu zarýt - když craftí a nehrajou rp, co potom dělají na rp serveru?DenGrasse wrote:pokud nehrajou RP, třeba dělaj craft...Cyprian wrote:... dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP...
V Podtemnu je místa dost, a nějaký teplý brloh pro schopného otroka se najde vždycky. Strava a nocleh zajištěn do konce životaIstvan wrote:Jiste muzes, ale nezapomen, ze jsou na povrchu lide, kterym tve obchodovani nebude lhostejne, az na to prijdou.jachyra wrote:Neni problém, tam som bola už X krátže bych začala obchodovať s podtemnom? XD
Re: Craft - podtemno
Jak na povrchu, tak v podtemnu jsou krapet "schopnejsi organizace", ktere zcela jiste maji pristup k vybaveni (ci vlastnim remeslnikum), ktere se rovnaji tomu co je z craftu. Neprijde me nic divneho na tom, ze pokud si hrac u techto organizaci udela dobre jmeno, muze vyuzivat jejich zbrojnici a napriklad si omezeny pocet vybaveni nakoupit.-RoF- wrote:...
Pro RP server jako takovy je dle meho mnohem prinosnejsi, pokud hraci travi cas nejakym RPenim, nez mlacenim dungu ci kraftenim.
Co se tyce opraveni obchodu, nevim nevim, zda to k necemu bude, z toho co jsem pochopil tu stejne z craftu ziskam mnohem silnejsi predmety, nez muzu koupit a nejspis i vydropovat.
A nase stiznosti? Nejde ani tak o stezovani si, ze nic nemame, ale o dotaz, zda existuje nejaky alternativni a zabavnejsi zpusob ziskani vybavy.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: Craft - podtemno
tohle se mi líbíjachyra wrote:Ak sa môžem spýtať .. dakedy sa premýšľalo, že čo by sa dalo priekupníkovi s vecami do truhlice = ponuky, že to by si mohol kúpiť aj povrch aj podtemno .. doteraz som bola v tom, že to tak je, ale teraz sa mi zdá, že nie .. nepomohlo by práve toto upraviť, aby oboje veci mohli kupovať aj podtemnáci aj povrch?
Je predsa pravda, že podtemno je v nevýhode čo do crafterov a ešte nejakých vecí .. ale zas nebolo by spravodlivé im zato pomáhať viac, ako povrchňanomzbytočne by sa zas vyvolávalo kopec nezhôd a flameov, čo je úplne zbytočné
//dit
Stiznosti, klidne si tomu rikejte brekot, pokdu vas to potesi, ale myslim ze je v zajmu vsech aby tu hraci byli, a pokdu se dostaneme do faze, ze equip ktery lze ziskat nebdue absolutne stacit nasemu vyrpenemu levleu, tak asi nejspise pridje co? Vykaslani se na to
Last edited by Cyprian on 15:04 28. Dec 2010, edited 1 time in total.
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Re: Craft - podtemno
Tak jestli hrajou nepratelsky, nevidim to nejak zle. Nemyslim, ze vsichni musi tahnout za jeden provaz, pak muzem zrusit presvedceni. My nahore budeme mit zelene oblecky, vy dole hnedy oblecky a budem si podle oblecku pomahat nebo zabijet.Cyprian wrote:ANo to je velice zajímavá dedukce, téměř šokující. Ano minimálně jeden z nich dělá craft. Otázka ovšem zní, jak od něj získáme my nějaké výrobky, když s námi neRPí a to co RPí je nepřátelské? Máme se na něj spolehat že se v něm ustrne dušička a něco nám vyrobí?DenGrasse wrote:pokud nehrajou RP, třeba dělaj craft...Cyprian wrote:... dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP...
Nemyslim to vazne, jen nemyslim, ze vsichni musi spolu spolupacovat. (vim, ze dole mate problem s malo lidma)
Re: Craft - podtemno
Ešte by som upozornila .. oplatí sa chodiť na bossov, padajú z nich skutočne veci, ktoré akoby vypadli z oka veciam z craftu .. doslova bych povedala, že nemá zmysel robiť platnierinu pre zbroje napr, bo padajú pekne drsné srandy .. len sa treba kvôli tomu trochu ponamáhať a hľadať, to je pravda
ale zároven sa pri tom zaXPí, zarobí a ešte aj nájde vybavenie.
Pravdou však ostáva, že padajú len isté veci a zatiaľ som nepočula, že by niekomu padli topánky s odolnosťou +5 napríklad, alebo s vlastnosťami meteorickej ocele
Stále ostávam s hlasom za spoločnú priekupnícku truhlicu pre povrch i podtemno ..
toť môj skromný názor
Pravdou však ostáva, že padajú len isté veci a zatiaľ som nepočula, že by niekomu padli topánky s odolnosťou +5 napríklad, alebo s vlastnosťami meteorickej ocele
Stále ostávam s hlasom za spoločnú priekupnícku truhlicu pre povrch i podtemno ..
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Re: Craft - podtemno
Ale už jsem začal eRPit na nástěnceCyprian wrote:ANo to je velice zajímavá dedukce, téměř šokující. Ano minimálně jeden z nich dělá craft. Otázka ovšem zní, jak od něj získáme my nějaké výrobky, když s námi neRPí a to co RPí je nepřátelské? Máme se na něj spolehat že se v něm ustrne dušička a něco nám vyrobí?DenGrasse wrote:pokud nehrajou RP, třeba dělaj craft...Cyprian wrote:... dva jsou dle mého pohledu bez zájmu o RP...
Re: Craft - podtemno
Holt když není jiná možnost tak ty hodiny v dílně budete muset trávit.Když jsem hrál dole a v době úpadku naší rodiny,sem byl v dílně pořád a dělal si všechno téměř sám.Prostě to není jako na povrchu,že můžeš vybírat z množství řemeslníků.Většina craftů jsou vzájemně propojeny,takže neznamená že budete muset dělat každý všechno.
Nezastávám názor dávat věci za zahraný Q aspoň ne tedy za jeden obyčejný.
Nezastávám názor dávat věci za zahraný Q aspoň ne tedy za jeden obyčejný.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Craft - podtemno
O bossácích víme, ale farmit je nonstop pořád dokola je jaksi... meh 
Opět platí že než do dungu, raději questit/rpit cokoliv někde jinde. Aspoň teda v mém případě... (btw jsem zvědavý co nám DM hodí do pokoje při třetím "nicnedělání"
)
Opět platí že než do dungu, raději questit/rpit cokoliv někde jinde. Aspoň teda v mém případě... (btw jsem zvědavý co nám DM hodí do pokoje při třetím "nicnedělání"
Re: Craft - podtemno
a vy jste normalne bily? protoze jsem se tu docetl, ze neco pozadujete, ale makat nehodlate, ostatne me to pripomina moresy jedny mensiny
nwn
Re: Craft - podtemno
To se na me nezlob, ale vyexpit kompletni craft jen na zbran ve dvou lidech sezere tolik casu, ze se na to vazne radej vykasleme. A co se obyčejných eventů týká. Budem rádsi speciálně za ty neobyčejné.Radim wrote:Holt když není jiná možnost tak ty hodiny v dílně budete muset trávit.Když jsem hrál dole a v době úpadku naší rodiny,sem byl v dílně pořád a dělal si všechno téměř sám.Prostě to není jako na povrchu,že můžeš vybírat z množství řemeslníků.Většina craftů jsou vzájemně propojeny,takže neznamená že budete muset dělat každý všechno.
Nezastávám názor dávat věci za zahraný Q aspoň ne tedy za jeden obyčejný.
Pokud je toto RP server, myslel bych, že je tu RP na prvním místě, ne až za expením a craftem, protže bez RP se přežít dá, bez expen ía craftu jak vidno ne.
Přečti první post, prosil jsem, žádné stupidní výšplechty, díkySveneld wrote:a vy jste normalne bily? protoze jsem se tu docetl, ze neco pozadujete, ale makat nehodlate, ostatne me to pripomina moresy jedny mensiny
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Re: Craft - podtemno
Pokud chces s nekym obchodovat musis o nem vedet. Pokud je ale dotycnemu zatezko odpovedet na pozdrav, nebo dokonce zaprest rozhovor tak s nim asi obchodni spolupraci nenavazesDenGrasse wrote: no já vám nemůžu moc radit... ale tahle informace je snad veřejně dostupná... co třeba... obchod?
jo, bosse jsme nasli zatim jen jednoho, ktereho celkem bez rizika zrubeme a zatim nas celkem obstojne vyzbrojil. A s topankama souhlasim, zatim z nej mame jen dvoje, naprosto obycejne, bez jakychkoliv bonusujachyra wrote:...
S tim naprosto souhlasim, ale moznost napriklad nakoupit trochu lepsi vybavu, nez je dostupna v obchodech by jiste potesila mnohem vic, nez zlato, ktere nemas za co utratit. A samozrejme to nikdo nechce za event typu "najdi a dones me houbu, ktera je tri lokace za mestem", ale spis za nejakou dlouhodobejsi spolupraci.Radim wrote: Nezastávám názor dávat věci za zahraný Q aspoň ne tedy za jeden obyčejný.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: Craft - podtemno
Otázkou je co je vaším herním cílem. Pokud vám jde o zážitek z RP, pak se obejdete bez craftu i creepu. Pokud je vaším cílem být největší tuňáci na serveru, pak se to bez toho asi neobejde.. 
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Craft - podtemno
to Cyprian: ja som nehovorila, že sa sťažujete alebo fňukáte .. ja na vašom mieste k tomu pristupujem asik rovnako .. a hlavne dokonca aj keď na povrchu hrá kopec hráčov, pamätám dobre časy, kedy som bola jediným aktivnym crafterom, dokonca vtedy ani Sandra už necraftil - aspoň nie pre verejnosť 
snažím sa pristupovať rovnako ako k jednej tak i druhej strane
to all: RP si zaslúži úctu, pokiaľ to nie je len o sexe a počasí
navrch si veeeľmo dobre spomínam, ako sa temer všetky DM rozčuľovali, prečo furt craftím atď
každému sa páči iné a málokto je na materskej, aby si mohol dovoliť furt klikať do klávesnice.
snažím sa pristupovať rovnako ako k jednej tak i druhej strane
to all: RP si zaslúži úctu, pokiaľ to nie je len o sexe a počasí
navrch si veeeľmo dobre spomínam, ako sa temer všetky DM rozčuľovali, prečo furt craftím atď
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka