B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Woxa »

Takze s odstupem casu me ani tak nestve, jak to cele nakonec dopadlo, to proste byla spatne zvladnuta hra na obouch stranach (my se nejprve mohli zeptat na situaci, kdyz se nam popisu nedostalo rovnou. Druha strana take mohla volit jine metody, ktere by umoznili nejake pokracovani, pripadne brat ohled na nasi dezorientaci - ktera byla zjevna).

Co me vsak stale lezi v hlave je techto par bodu, ktere podle meho dost smrdi nizkym pudem sebezachovy a snad i metagamingem.

1. co postavu na 11lvl vede k tomu, aby se courala po podtemnu a jak se ji dari (bez znalosti "terenu") tam uspesne prezivat? Ja osobne s tim mam na podobnem levelu docela problem.

2. asi je to o pohledu na vec, ale pokud na takto nizkem levelu vlezu do podtemna a potkam drowy spis bych se dal na ustup, nez abych se do nich pustil (fakt by me zajimalo, jestli by situace probehla stejne, kdyby slo o nejake dele hracijici drowy)

3. ta souhra nahod, ze se me nekdo uprostred dungu logne do zad a pusti se do me

4. a mozna i zjisteni, kdoze ten hrac vlastne byl :)


Jinak bylo tu zmineno, ze "kdosi" ma vice uctu a hraje jak povrch tak podtemno... dotycneho muzu uklidnit, ze v okamziku zalozeni drowa sem prestal postavy z povrchu logovat. Vedel jsem jen o jednom cloveku z nasi particky, ktery je logoval i pote (nicmene, mel je na stejnem uctu) a uz mu bylo vysvetleno, ze to delat nebude. A v soucasne dobe nevim o nikom z nas, kdo by hral na povrchu. Jestli to bylo mineno na nekoho jineho, tak se omlouvam, za svoji prehnanou vztahovacnost.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
supik
Nováček
Posts: 34
Joined: 09:06 15. Nov 2010

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by supik »

Ještě bych doplnil:

5. Jak se díváte (a hlavně řešíte) situace, kdy se postava logne přímo mezi PC nepřáteli, případně v jejich bezprostřední blízkosti?
(Můj názor je takový, že by se měla zdekovat, a nepřítel by se měl pro změnu tvářit že o ní neví. Přičemž ani jedna strana v nejbližších chvílích nezneužije nějaké výhody vůči nepříteli, protože by to byla zkrátka tak trochu sviňárna)
Su'aco, další generická mrcha z Podtemna

Na RP mám nwn, na PVP warhammer ;)
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Pajule »

nevim co se tam u vás stalo, ale i malej lvl nemusí před drowama utkat, záleží na charakteru postavy, sou tací, co prostě neberou ohled na to zda umřou, prostě do nich jdou ;)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Woxa »

Pajule wrote:nevim co se tam u vás stalo, ale i malej lvl nemusí před drowama utkat, záleží na charakteru postavy, sou tací, co prostě neberou ohled na to zda umřou, prostě do nich jdou ;)
Vsak ja nerikam, ze musi utikat, ale pak me to bud smrdi tim nulovym pudem sebezachovy a nebo metagamingem :) V dobe kdy sem hral na povrchu a hrali namakanejsi drowove, tak jsem mel z podtemna pocit, ze je to lokace kam lezou spis namakanejsi postavy a ze rozumny povrchnan by tam nelezl.

A ted mam proste pocit, ze je to nejvyhledavanejsi vyletni lokalita, protoze tu nic nehrozi (zvlaste pak hracum, kteri podtemno maji prosle za drowy a vedi co kde mohou cekat)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Prasokralik »

Namyšlenost drowů jak vidno nezná mezí. Na povrch si chodí jak na vycházku, ale myslí si že my se jejich smradlavé nory bojíme :)
Ale lvl 11 u drápatců mno, pochopil bych kdyby tam chodil expit na hákovce, to je poměrně blízko průchodu, kde jsou drápatci a chodit na ně sám na levelu 11 to holt ví pouze někdo s dual acc. Ale prokaž že použil znalosti hráče, že se tam postava "nezatoulala" sama. Nemožné.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
lamda9891
Nováček
Posts: 10
Joined: 22:39 29. Dec 2010

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by lamda9891 »

Předem říkam, že nechci flamovat.

1. To je tak, když s epotkají dvě postavy, jedna trpaslík druhá mašina na zabíjení tak co je napadne prvního než se vydat něco pozabíjet rovnou do podtemna, že jo. :-) Jinak jako trpaslík jsem řek, že jdem prostě rovně a nazdar.

2. I když jsem se lognul až jako druhej, tak si myslim, že jako trpaslík se mam vrhnout do každý rvačky do každýho boje a až teprv dostávam na prdel tak začnu zdrhat.

3. To byla prostě náhoda no co dodat. Věř, že jsme nikoho rozhodně potkat nechtěli kór s těma postihama.

4. Neřeknem. :-)

5. Asi bych to tak řešil a možná to i zaved za takový nepsaný pravidlo. Lidi by se aspoň vyhnuli nepříjemnejm flajmům.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Pajule »

znam postavu, co se vysmívala drowům do xichtu a to byla oproti nim naprostý nic :D ale o tom by mohla děcka vyprávět ..
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
lamda9891
Nováček
Posts: 10
Joined: 22:39 29. Dec 2010

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by lamda9891 »

Upozorňuju, že k drápatcům to byla přímá cesta. Neměli jsme skoro možnost, kam uhnout.
User avatar
Urlraen
Rytíř
Posts: 745
Joined: 09:42 02. Nov 2009

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Urlraen »

To je snad prvně co flamujou drowové o tom, že je někdo zabil, inu časy se mění :) Rád bych se o tom taky dozvěděl víc, tak napíšu svůj názor.

1. Podtemno má chaoticky rozložené lokace a vyznat se v tom mi taky trvalo dlouho. Nevidim souvislost s tím, kdo se jak kde vyzná a tím, že proběhla někde nějaká bitka. Buď je to podtemna znalý povrchňan nebo bývalý drow, oboje je úplně zbytečný řešit. A co postavu může vést? Sběr kytek, suroviny, zvědavost.

2. Záleží na tom jak vás postava vidí, pokud jste byli na hákovcích a měli jste s nima problémy nebo jste prostě nebyli tak dobří bojovníci podle pohledu tak zaútočit mohl. Osobně si myslim, že kdyby tam stál epik drow oblečenej jako bezdomovec tak ho ale nenapadnou :)

3. Zbytečný vyjadřovat se, prostě náhoda je náhoda.

5. Pokud se přede mnou někdo logne, tak jdu po něm. Než se probere po lognutí tak je tuhej. Nemá se co odlogovávat v nebezpečných lokacích :) Pokud to udělal lognutej tak byl zkrátka jen rychlejší :)

Taky je třeba brát v potaz to, že u hákovců je jen jedna křižovatka, jinam cesty nevedou. Třeba chtěli jít zrovna tudy. A vůbec nevim proč se řeší každá smrt, ještě jich bude :)
Pajule wrote:znam postavu, co se vysmívala drowům do xichtu a to byla oproti nim naprostý nic :D ale o tom by mohla děcka vyprávět ..
Jo, ale taky byla značně převychovávána :D
Urlraen Zau'ndar - Vůdce klanu Zau'ndar.

Hladový pes loví nejlíp.

Drowí mysl
User avatar
lamda9891
Nováček
Posts: 10
Joined: 22:39 29. Dec 2010

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by lamda9891 »

Urlraen wrote:Osobně si myslim, že kdyby tam stál epik drow oblečenej jako bezdomovec tak ho ale nenapadnou :)...
LOL. :-D
User avatar
Silfein
Poutník
Posts: 72
Joined: 18:44 22. Jan 2010

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Silfein »

Prasokralik wrote:Namyšlenost drowů jak vidno nezná mezí. Na povrch si chodí jak na vycházku, ale myslí si že my se jejich smradlavé nory bojíme :)
S tímhle musím souhlasit... Byly časy, kdy se lidi báli vystrčit paty z města, protože očekávali útok drowů. V jednom kuse drowové dřív terorizovali povrch, teď se karta obrací a začínáte si stěžovat? Proberte se :wall:
Silfein R'rorrok - Drowský šlechtic se sklony k sadismu.
Drimbold "Zuřivec" - Trpaslík s prudkým slovníkem, ostrým jazykem a vždy věrný bojový kněz Helgaronův.
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Woxa »

Abych to uvedl na pravou miru...

"brecim" kvuli tomu incidentu z jednoho prosteho duvodu, nektere veci me proste tak nejak nesedly ci me prekvapily. Proto tu brecim, abych se dozvedel jak to tedy vlastne na Thalii chodi a podle toho se priste zaridil...

Me je celkem fuk, ze se karta obraci, jen me prekvapuje, ze se obrati tam razne, ze dne na den. Neni tak dlouho co jsme hrali povrch a na kazdem rohu bylo slyset "nechod do lesa, jsou tam drowove, bububu". Nikdo si tu nestezuje, jen se nad tim podivuji... nevsiml jsem si ve svete zadneho vyrazneho zvratu, co by k tomu mohl vest (krom toho, ze se v "online listu" neukazuji jmena obavanych drowu)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Shaman88 »

Myslím že tohle bylo jen první setkání, časem zjistíte že tohle bude na denním pořádku. Střet podtemno x povrch a ve velké části případů jednu stranu nebude RP vůbec zajímat... tzn. prvořadě si půjdou přímo po krku.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Bahnak »

Nechápu doteď smysl flejmu, co má změnit, co má umožnit, nad čím se zamyslet?
Drow někde v podtemnu dostal na prdel? No a? Osobně gratuluji hráčům povrchu, kterým se to podařilo.
Povrchnani chodí v noci po lese s pulkama staženýma tak že mezi ně nenarveš žiletku a drow by se měl cítit dole v bezpečí?
Jak správně zhodnotil Urlaen, pokud já jako drow pudu jeskyní a povrchňan mi logne před kudlu tak akorát odkliknu dislajk a začnu ho okamžitě kuchat.
Měl se odlognout v domečku a ne tady.
Pakliže boj dopadl naopak, tak bohužel, smrtí bylo je a bude každej den dost.
Tss, lvl 11? My jsme s R´rorroky poprvé šli nahoru na lov na levlu 5-6 - a uspěšně.
Proč by teda 11.levl z povrchu nemohl jako dolu??? Level s tím nemá nic společnýho.
Dole i nahoře jsou i epické postavy co se povrchu či podtemna bojej jako čert kříže, obě dvě strany mají naopak hráče co konflikt a interakci opačné frakce vyhledávají, byť za cenu strachu ze smrti a riskování vůbec...

Mimojiné, dotyční podtemňané mají u mě malý mínus, protože je to opravdu první flejm podtemna na toto téma.
Takže jste právě jednou provždy podtemnu pošpinili jeho temnou čest, a ještě k tomu v sekci poděkování. Styďte se.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: B(l)itka v podtemnu a exkrementy kolem ni...

Post by Pajule »

juchůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů ! mají mínus mají mínus!*radostně skáře a mává vlajkou povrchu který neexisutje asi*
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Locked