Rada s buildem

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: Rada s buildem

Post by wsweetjane »

Na luk si myslím že se na Thalii vyplácí bard - tajemný lučišník...jde o to že na střelbu z luku je tu třeba zvedat nejen obratnost ale i sílu...;-) Jinak prostě neudržíš luk...

Pokud by to měl být zloděj...možná by se vyplatil experiment zloděj - thormův hrdina, zloděj - weapon maister...? Obojí na sílu...

Stáhni si "+Novice to Epic Character Maker Updated 06-05" snadno si na něm bulid vyskoušíš a i prakticky otestuješ...ale ber v úvahu specifika Thalie...já svůj první bulid taky zkonila...;-)
maxik
Nováček
Posts: 19
Joined: 12:44 14. Sep 2010

Re: Rada s buildem

Post by maxik »

Zdravím,
taky jsem nováček, takže s buildem neporadím, ale právě naopak bych potřeboval radu. Chtěl jsem jet něco na styl klerik/tormův hrdina, ale pročetl jsem si trochu forum a narazil na pár příspěvků, kde se řeší, že je tu silná alchemy. Takže takovej bojovník s alechemkou asi dobře nahradí klerika a navíc s těma upravenýma featama mi přijde dost silnej. např. warrior/wapon master zaměřenej na zbraň s násobitelem *4 s devastem a zvýšeným kritickým násobitelem má *6 + šance vylepšeným kritickým a ještě ten feat od WM dosáhne neuvěřitelnejch kritiků (18-20/*6), taková rána za 150-200 docela zabolí.

Opravte mě prosím, pokud tu kecám hlouposti.

každopádně moje hlavní otázka je: Dá se tu postavit dobrej build na klerik/torm?
Last edited by maxik on 18:53 06. Jan 2011, edited 1 time in total.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Rada s buildem

Post by Prasokralik »

Hele vy PGčka, tady máte návod na build s bojovníkem http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 110&t=4833
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Sílu na udržení luku? To jako jen z RP hlediska nebo jak?
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Daanri »

Požadavky na používání zbraní, zbrojí a štítů

Aby Vaše postava mohla používat určitý typ zbraně, zbroje a nebo štítu, musí mít minimální hodnotu síly. Síla se počítá základaní, bez boostů a předmětů (bonusy za subrasu se pocitaji).

vid: http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by kucik »

Na každou zbraň potřebuješ určitou sílu. Viz http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Můžeš se pro inspiraci mrknout na pár buildů co už mám hotových a našel jsem je na pc.
Viz odkaz co mám v podpisu. A další tam budu přidávat.
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Woxa »

wsweetjane wrote: Pokud by to měl být zloděj...možná by se vyplatil experiment zloděj - thormův hrdina, zloděj - weapon maister...? Obojí na sílu...
Weapon master by mel byt jen na zbrane na blizko :)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

Shaman88 wrote:Můžeš se pro inspiraci mrknout na pár buildů co už mám hotových a našel jsem je na pc.
Viz odkaz co mám v podpisu. A další tam budu přidávat.
Buildy zajímavý, ale kupříkladu u toho hlubinného máš hned v popisku chybu, hlubinný má ECL, stejně jako všechno v podtemnu, akorát je chyba na strankach Thalie, která byla hlášena asi před rokem :-D

Jinak, než složitě radit a něco popisovat, já doporučuji vždy úplně všem stáhnout si ten modul co tu někdo už psal a odklikat si to v něm.

Rozepisovat build na 40 level je hezký, ale to je setsakra vysokej cíl.

Nováčkům doporučuji studovat Wikinu a klikat si v tom modulu. Často koukat na stránkách na úpravy kouzel, povolání, zbraní, ras a vubec všeho.

U každého "buildu" je třeba promyslet jeho efektivní lvl.
Je build, který je poměrně silný na každém levlu a build, který je slabý a silným se stane až později.

Důležité je promyslet s kým bude nejčastěji postava hrát, čím by mohla pomoct družině. 5 bojovníků s obouručkou bude sice hezkej mlejnek na maso, ale jakmile narazej na jedinýho NPC mága s plošným smrtícím kouzlem tak vznikne pouze 5 mrtvolek v dungu.

Jde napsat jak postavit build, druhá věc je jak ho hrát.
Kupříkladu na servru je hodně mágů, ale musím říct, že opravdu dobře hraných mágů, kteří využijí všechny své schopnosti a kouzla je jen málo.
Stejně je to i u všech ostatních povolání. Jedna věc je něco naházet, druhá efektivně využít.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Bahnak wrote:
Shaman88 wrote:Můžeš se pro inspiraci mrknout na pár buildů co už mám hotových a našel jsem je na pc.
Viz odkaz co mám v podpisu. A další tam budu přidávat.
Buildy zajímavý, ale kupříkladu u toho hlubinného máš hned v popisku chybu, hlubinný má ECL, stejně jako všechno v podtemnu, akorát je chyba na strankach Thalie, která byla hlášena asi před rokem :-D

Jinak, než složitě radit a něco popisovat, já doporučuji vždy úplně všem stáhnout si ten modul co tu někdo už psal a odklikat si to v něm.

Rozepisovat build na 40 level je hezký, ale to je setsakra vysokej cíl.

Nováčkům doporučuji studovat Wikinu a klikat si v tom modulu. Často koukat na stránkách na úpravy kouzel, povolání, zbraní, ras a vubec všeho.

U každého "buildu" je třeba promyslet jeho efektivní lvl.
Je build, který je poměrně silný na každém levlu a build, který je slabý a silným se stane až později.

Důležité je promyslet s kým bude nejčastěji postava hrát, čím by mohla pomoct družině. 5 bojovníků s obouručkou bude sice hezkej mlejnek na maso, ale jakmile narazej na jedinýho NPC mága s plošným smrtícím kouzlem tak vznikne pouze 5 mrtvolek v dungu.

Jde napsat jak postavit build, druhá věc je jak ho hrát.
Kupříkladu na servru je hodně mágů, ale musím říct, že opravdu dobře hraných mágů, kteří využijí všechny své schopnosti a kouzla je jen málo.
Stejně je to i u všech ostatních povolání. Jedna věc je něco naházet, druhá efektivně využít.
Tak to s tím ECL je epickej fail - já 90% podtemnaků co jsem buildil jsem dělal jako půlčíka. :)

Tak jistě že na 40. lvl je téměř nemožné se dostat, ale do toho rozpisu to patří. Všechny ty buildy co produkuju mají své stěžejní jádro do 30. lvlu.
Ano, hraní buildu je častokrát největší problém. Ovšem to je už o cviku hráče, jak se s tím dokáže poprat.

PS: můžete tu stránku aktualizovat at vím kdo ma jaké ecl?
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: Rada s buildem

Post by wsweetjane »

SonnyX wrote:Sílu na udržení luku? To jako jen z RP hlediska nebo jak?
Máš u každéhjo luku napsíno silný + nějáké číslo...pokud nemáš takovou síle přes deset střílíš ze skládaného luku s postihem...

Nechci tu psát hlouposti ale mělo by to být asi tak něják skládaný luk - bonus plus dva a silný plus 4 = musíš mít sílu 14 aby si mohl luk používat bez penalizace...a obratnost se ti započítává bonusem na útok - klasicky střelné zbraně...

Možná ti to tu vysvětlí líp někdo jinný...;-)
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: Rada s buildem

Post by wsweetjane »

Woxa wrote:
wsweetjane wrote: Pokud by to měl být zloděj...možná by se vyplatil experiment zloděj - thormův hrdina, zloděj - weapon maister...? Obojí na sílu...
Weapon master by mel byt jen na zbrane na blizko :)
Tak sem to myslela třeba na rapíry...asi něco lehčího...:-/

Ty luky se tu asi moc nevyplácí:(
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

U každé zbraně je uvedena minimální síla, kterou musí mít postava bez boostu, aby zbraň plnohodnotně ovládala. Střelné nejsou vyjímkou.
Viz. http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm
Pokud takovou sílu nemá, může zbraň použít, ale obdrží postihy k AB či zranění.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

wsweetjane wrote:
SonnyX wrote:Sílu na udržení luku? To jako jen z RP hlediska nebo jak?
Máš u každéhjo luku napsíno silný + nějáké číslo...pokud nemáš takovou síle přes deset střílíš ze skládaného luku s postihem...

Nechci tu psát hlouposti ale mělo by to být asi tak něják skládaný luk - bonus plus dva a silný plus 4 = musíš mít sílu 14 aby si mohl luk používat bez penalizace...a obratnost se ti započítává bonusem na útok - klasicky střelné zbraně...

Možná ti to tu vysvětlí líp někdo jinný...;-)
Tohle je blbost.
Silný u luku znamená jaký maximální bonus z síly umíš přeměnit na dmg.

Příklad:
Když má luk silný +4 tak můžeš dávat maximálně +4 dmg ze síly, tzn. že když máš sílu 12 dáváš dmg ze síly +1, když máš 14 dáváš +2, když 16 +3, když 18 tak +4, ale když máš 20 tak taktéž jen +4 protože luk má parametr silný +4.

Sílu jakou potřebuješ na zbraň zjistíš z odkazů který tu psali lidé výše.
Třeba abys mohl dlouhý luk musíš mít sílu 11.
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Aha.. takže tím je myšleno, že když budu mít str X tak budu moct používat všechny shortbows a ne, že až na levelu 14 koupím nějaký lepší shortbow, tak budu muset str ještě zvyšovat?
Locked