Rada s buildem
Re: Rada s buildem
Porovnání:
Kuše - základ 1 útok - s rapid reload max 4 útoky + haste 5. útok(tady si nejsem u kuší jistej, jednu dobu to nefungovalo)
Luk - základ max 4 útoky + 1 rapid shot + 1 haste.
O jeden útok více.
Ale nemusíme se hádat, to jsou drobnosti. I s kuší se dá dobře hrát. Pokud ti sedí líp k postavě tak tohle vůbec neřeš.
Kuše - základ 1 útok - s rapid reload max 4 útoky + haste 5. útok(tady si nejsem u kuší jistej, jednu dobu to nefungovalo)
Luk - základ max 4 útoky + 1 rapid shot + 1 haste.
O jeden útok více.
Ale nemusíme se hádat, to jsou drobnosti. I s kuší se dá dobře hrát. Pokud ti sedí líp k postavě tak tohle vůbec neřeš.
Last edited by Shaman88 on 01:05 07. Jan 2011, edited 1 time in total.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Rada s buildem
Dodám, že jinde kuš má o útok méně ale dohání to větším dmg, na thalii je dmg kuší i luků rovnocenný, proto kuš postrádá jakýkoliv smysl.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Rada s buildem
Snad jen že kuš má rozsah 19-20/2x a luk 20/3x.
Re: Rada s buildem
Ale pokud nejsi minmaxer PGčko a chceš jen nějak urubat moby, rozdíl to opravdu není moc podstatný (zvlášť pokud bude Sonny běhat v partě a odstřelovat všechno pěkně z dálky - v takovém případě stejně většinu mobů zabijí plechovky v první linii
)
Re: Rada s buildem
A občas i další zaclánějící material... každopadně jdi do tý kuše a hotovosupik wrote:Ale pokud nejsi minmaxer PGčko a chceš jen nějak urubat moby, rozdíl to opravdu není moc podstatný (zvlášť pokud bude Sonny běhat v partě a odstřelovat všechno pěkně z dálky - v takovém případě stejně většinu mobů zabijí plechovky v první linii)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: Rada s buildem
Jo. Po zjištění všech materiálů souhlasím že kuše je na Thalii na tom stejně jako luk. Možná by se dalo říct že i lepší.
Re: Rada s buildem
Shaman88 wrote:Snad jen že kuš má rozsah 19-20/2x a luk 20/3x.
Raději ze sebe nebudu dělat truhlika, střelce jsem nikdy pořádně nezkoušel, ale mám za to že ten rozsah kritiku pro oboje je 20/x3...Shaman88 wrote:Jo. Po zjištění všech materiálů souhlasím že kuše je na Thalii na tom stejně jako luk. Možná by se dalo říct že i lepší.
Porovnávat je mezi sebou je takový divný, obě zbraně fungují sice podobně, ale ztráta featu je ztráta featu, jde hodně o úhel pohledu.
Já beru jako dobrý střelce tyto:
Bard/AA - Dlouhý luk je zde asi jasnej
Thief - každej feat je cennej, krátkej luk to jistí, DMG dělaj zákeřákym, kritiky thief neřeší.
Kušaře jsem zkoušel buildovat, nutno poznamenat že něco málo jsem postavil, ale že by to byly nějaký extra řachy říct nemůžu.
WM být na zbraň na dálku nemůže, Ten rozsah prostě nad 19-20 dostat nejde - nebo alespoň nevím jak, jsou nějaký povolání co jsem koukal po vaultech, co to umí, ale na Thalce buhužel...
Ale myslím že jsme nováčkovi sdělil kopu informací, se zbytkem se bude musit snažit porvat sám, já mu přeji příjemnou zábavu.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Rada s buildem
WRONGBahnak wrote: Raději ze sebe nebudu dělat truhlika, střelce jsem nikdy pořádně nezkoušel, ale mám za to že ten rozsah kritiku pro oboje je 20/x3...
kuše má 19-20/x2 a luk 20/x3
http://nwn.wikia.com/wiki/Longbow vs http://nwn.wikia.com/wiki/Heavy_crossbow
Lock'n'Load
Re: Rada s buildem
Dají se na Thalii sehnat střelné zbraně s ostrostí?
Re: Rada s buildem
ne, a na střelné nejde ani kouzlit.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Rada s buildem
Já pořád ale nechápu, tu ztrátu featu..
Však s kuší si dám blink point shot + rapid reload, s lukem bych si dal blink point shot + rapid shot, ne?
Tak kde ztrácím ten feat?
Však s kuší si dám blink point shot + rapid reload, s lukem bych si dal blink point shot + rapid shot, ne?
Tak kde ztrácím ten feat?
Re: Rada s buildem
Kuse : bez featu = 1 utok (nezavisle na BAB)SonnyX wrote:Já pořád ale nechápu, tu ztrátu featu..
Však s kuší si dám blink point shot + rapid reload, s lukem bych si dal blink point shot + rapid shot, ne?
Tak kde ztrácím ten feat?
Kuse : rapid reload = 4 utoky (s dostatecnou BAB)
Luk : bez featu = 4 utoky (s dostatecnou BAB)
Luk : rapid shot = 5 utoku --||--
Last edited by calvix on 18:15 07. Jan 2011, edited 1 time in total.
Lock'n'Load
Re: Rada s buildem
No to sic ano, ale ten rapid shot u luku bych si dal tak či tak
)
Do teď jsem myslel, že teda kuš je zas lepší na critici, no škoda, že mi to neřekli dřív, než jsem odeslal charakterník..
Vykašlal bych se na nějaký archetyp a vzal bych si luk..
Do teď jsem myslel, že teda kuš je zas lepší na critici, no škoda, že mi to neřekli dřív, než jsem odeslal charakterník..
Vykašlal bych se na nějaký archetyp a vzal bych si luk..
Re: Rada s buildem
Tak prelozeno pro tebe Ztratis 1 utok za kolo.SonnyX wrote:No to sic ano, ale ten rapid shot u luku bych si dal tak či tak)
Do teď jsem myslel, že teda kuš je zas lepší na critici, no škoda, že mi to neřekli dřív, než jsem odeslal charakterník..
Vykašlal bych se na nějaký archetyp a vzal bych si luk..
Lock'n'Load
Re: Rada s buildem
Rapid Shot slouží k zvýšení počtu útoků za kolo, tj třeba ze 3 útoků v kole udělá 4
Rapid reload umožní kuši střílet tak jako luk, tj ne jen jednou v kole, ale třeba 3 za kolo.
S lukem tedy střílíš normální rychlostí, aniž bys musel použít feat.
S kuší střílíš jednou v kole, s tím featem navíc teprve můžeš střílet jako bys držel luk.
A proto jsem ti psal po PM že si máš vzít luk
Rapid reload umožní kuši střílet tak jako luk, tj ne jen jednou v kole, ale třeba 3 za kolo.
S lukem tedy střílíš normální rychlostí, aniž bys musel použít feat.
S kuší střílíš jednou v kole, s tím featem navíc teprve můžeš střílet jako bys držel luk.
A proto jsem ti psal po PM že si máš vzít luk
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1