Rada s buildem

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Porovnání:

Kuše - základ 1 útok - s rapid reload max 4 útoky + haste 5. útok(tady si nejsem u kuší jistej, jednu dobu to nefungovalo)
Luk - základ max 4 útoky + 1 rapid shot + 1 haste.
O jeden útok více.
Ale nemusíme se hádat, to jsou drobnosti. I s kuší se dá dobře hrát. Pokud ti sedí líp k postavě tak tohle vůbec neřeš.
Last edited by Shaman88 on 01:05 07. Jan 2011, edited 1 time in total.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Rada s buildem

Post by Prasokralik »

Dodám, že jinde kuš má o útok méně ale dohání to větším dmg, na thalii je dmg kuší i luků rovnocenný, proto kuš postrádá jakýkoliv smysl.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Snad jen že kuš má rozsah 19-20/2x a luk 20/3x.
supik
Nováček
Posts: 34
Joined: 09:06 15. Nov 2010

Re: Rada s buildem

Post by supik »

Ale pokud nejsi minmaxer PGčko a chceš jen nějak urubat moby, rozdíl to opravdu není moc podstatný (zvlášť pokud bude Sonny běhat v partě a odstřelovat všechno pěkně z dálky - v takovém případě stejně většinu mobů zabijí plechovky v první linii :) )
Su'aco, další generická mrcha z Podtemna

Na RP mám nwn, na PVP warhammer ;)
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Woxa »

supik wrote:Ale pokud nejsi minmaxer PGčko a chceš jen nějak urubat moby, rozdíl to opravdu není moc podstatný (zvlášť pokud bude Sonny běhat v partě a odstřelovat všechno pěkně z dálky - v takovém případě stejně většinu mobů zabijí plechovky v první linii :) )
A občas i další zaclánějící material... každopadně jdi do tý kuše a hotovo :)
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Jo. Po zjištění všech materiálů souhlasím že kuše je na Thalii na tom stejně jako luk. Možná by se dalo říct že i lepší.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

Shaman88 wrote:Snad jen že kuš má rozsah 19-20/2x a luk 20/3x.
Shaman88 wrote:Jo. Po zjištění všech materiálů souhlasím že kuše je na Thalii na tom stejně jako luk. Možná by se dalo říct že i lepší.
Raději ze sebe nebudu dělat truhlika, střelce jsem nikdy pořádně nezkoušel, ale mám za to že ten rozsah kritiku pro oboje je 20/x3...
Porovnávat je mezi sebou je takový divný, obě zbraně fungují sice podobně, ale ztráta featu je ztráta featu, jde hodně o úhel pohledu.
Já beru jako dobrý střelce tyto:
Bard/AA - Dlouhý luk je zde asi jasnej
Thief - každej feat je cennej, krátkej luk to jistí, DMG dělaj zákeřákym, kritiky thief neřeší.

Kušaře jsem zkoušel buildovat, nutno poznamenat že něco málo jsem postavil, ale že by to byly nějaký extra řachy říct nemůžu.
WM být na zbraň na dálku nemůže, Ten rozsah prostě nad 19-20 dostat nejde - nebo alespoň nevím jak, jsou nějaký povolání co jsem koukal po vaultech, co to umí, ale na Thalce buhužel...

Ale myslím že jsme nováčkovi sdělil kopu informací, se zbytkem se bude musit snažit porvat sám, já mu přeji příjemnou zábavu.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
calvix
Nováček
Posts: 18
Joined: 02:12 26. Dec 2010

Re: Rada s buildem

Post by calvix »

Bahnak wrote: Raději ze sebe nebudu dělat truhlika, střelce jsem nikdy pořádně nezkoušel, ale mám za to že ten rozsah kritiku pro oboje je 20/x3...
WRONG :!:
kuše má 19-20/x2 a luk 20/x3

http://nwn.wikia.com/wiki/Longbow vs http://nwn.wikia.com/wiki/Heavy_crossbow
Lock'n'Load
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Dají se na Thalii sehnat střelné zbraně s ostrostí?
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

ne, a na střelné nejde ani kouzlit.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Já pořád ale nechápu, tu ztrátu featu..

Však s kuší si dám blink point shot + rapid reload, s lukem bych si dal blink point shot + rapid shot, ne?

Tak kde ztrácím ten feat?
User avatar
calvix
Nováček
Posts: 18
Joined: 02:12 26. Dec 2010

Re: Rada s buildem

Post by calvix »

SonnyX wrote:Já pořád ale nechápu, tu ztrátu featu..

Však s kuší si dám blink point shot + rapid reload, s lukem bych si dal blink point shot + rapid shot, ne?

Tak kde ztrácím ten feat?
Kuse : bez featu = 1 utok (nezavisle na BAB)
Kuse : rapid reload = 4 utoky (s dostatecnou BAB)
Luk : bez featu = 4 utoky (s dostatecnou BAB)
Luk : rapid shot = 5 utoku --||--
Last edited by calvix on 18:15 07. Jan 2011, edited 1 time in total.
Lock'n'Load
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

No to sic ano, ale ten rapid shot u luku bych si dal tak či tak :))
Do teď jsem myslel, že teda kuš je zas lepší na critici, no škoda, že mi to neřekli dřív, než jsem odeslal charakterník..
Vykašlal bych se na nějaký archetyp a vzal bych si luk..
User avatar
calvix
Nováček
Posts: 18
Joined: 02:12 26. Dec 2010

Re: Rada s buildem

Post by calvix »

SonnyX wrote:No to sic ano, ale ten rapid shot u luku bych si dal tak či tak :))
Do teď jsem myslel, že teda kuš je zas lepší na critici, no škoda, že mi to neřekli dřív, než jsem odeslal charakterník..
Vykašlal bych se na nějaký archetyp a vzal bych si luk..
Tak prelozeno pro tebe Ztratis 1 utok za kolo.
Lock'n'Load
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

Rapid Shot slouží k zvýšení počtu útoků za kolo, tj třeba ze 3 útoků v kole udělá 4
Rapid reload umožní kuši střílet tak jako luk, tj ne jen jednou v kole, ale třeba 3 za kolo.

S lukem tedy střílíš normální rychlostí, aniž bys musel použít feat.
S kuší střílíš jednou v kole, s tím featem navíc teprve můžeš střílet jako bys držel luk.

A proto jsem ti psal po PM že si máš vzít luk :-)
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Locked