Historie postav

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Historie postav

Post by Seth-Plzen »

Když se tak nudíme čekáním na spuštění- Co sem takhle hodit sepsaný historie postav od hráčů? Aspoň bude co číst. A hlavně pokud někdo ještě historii nemá, tak se může inspirovat :-).
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Historie postav

Post by Rejty »

Historie nejsou verejny, jsou jen pro DM, kteri z nich muzou cerpat.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Historie postav

Post by Daanri »

Historie postav su umiestnene na DM fore, a su cisto pre pouzitie DM na moznost Q a rozvoja danej postavy. Myslim, ze by to bolo dost OOC umiestnovat na forum historie inych postav. Co by si pak zistoval v hre?
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Re: Historie postav

Post by Seth-Plzen »

Ok beru, jsem to asi blbe pochopil, jak to bylo mysleny. Hlavne me neukamenujte :-)
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Historie postav

Post by Daanri »

Neukamenujeme :lol: Len sme to nak s Rejtym napsali naraz. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Historie postav

Post by nomis_b »

Hm, a co takhle udelat topik, kde bude popisek postav.
Ono, nekdy ve hre potkate novou postavu, a chcete o ni neco vedet, jenze ona na vas hned vybafne.. ahoj.. apod..
Treba jak ja poprve videl Zorze, tak sem se podival na popisek, a jelikoz byl tak zhruba tri strankovy, tak nez bych se tim prokousal, tak by se mohl jit Zorz naveceret do vedlejsi hospody.
On popisek je dobra vec a postava si z nej udela bezva prvni dojem, ale nekdy proste nejde neco rychle cist, proto by treba mohl bejt zverejneny tady (dobrovolne) a kdo chce, muze si jej offgame precist, a jak postavu potka, uz vi,jo to je ten elf, kterej ma jizvu pres tvar...
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Historie postav

Post by Rejty »

A k cemu? Precist si to muzes ve hre. Uz fakt z nudy vymyslite hlouposti. :wink: Snad tu nebude popis vsech postav, i kdyz ste je v zivote nepoznali. Nebo se nekdo logne do hry a vy si reknete: Aaaa lognul se pan XXX, to je silny valecnik s jizvou na prave tvari.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Historie postav

Post by nomis_b »

No to ze se nudim mas pravdu.. asi uz je toho cekani moc a leze mi to na mozek :cry:
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Historie postav

Post by Rejty »

Tohle by akorat spelo k metagamingu...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Historie postav

Post by kucik »

V tomhle zas s nomisem souhlasim. Jsou totiz psavci, ktery delaj popis na pul stranky. Navic na foru k tomu muzes pripojit obrazky a vyhrat si s tim. Taky se to docela siklo na veci, ktery se behem zivota postavy zmenily (coz snad bude mozny menit i ve hres s novym patchem - ale kdy se ho dockame ze jo).

Jednoduse ve hre mas strucnej popisek a na forum si muzes dat povidani na stranku s hromadou obrazku.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Historie postav

Post by Krata »

No možná by to bylo dobrý ale pořád IC informace, pak by už nebylo ono se od tý postavi dozvídat její životní příběh když ho každej bude vědět.. pak stačí napsat *vypráví svůj přiběh* ...... *dovyprávěl* a kdyby to psal kousek po kousku tak tuto pauz asi každej využije k doplnění zásob jídla a vody u kompu, popřípadě lehkého spánku po dlouhé době hraní :D
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Historie postav

Post by nomis_b »

ja nemyslel psat historii.. to vim, ze uz se rejtymu a daanrimu nelibilo. A myslim, ze opravnene. je to soukrome, jestli to chce postava nekomu rict, tka mu to muze rict IC v hospode.
ja mel na mysli POPISEK.
To, co muzes u postavy videt tim, ze na ni das "ocko".
Tim myslim, jak vypada a tak. Nic o jeji historii a vecech, coé na prvni pohled nejdou poznat. Jestli da nekdo do popisku ma na zadech mec a vypada jako barbarsky nacelnik, nebo: ma zatazenou kapuci v ocich a tezko z toho lze neco usoudit o charakteru postavy. to uz je vec hracu..
Ja jen nekdy je to ve hre fakt zdrzujici, nez se to precte. ale zase, ono poradne prohlednout si postavu taky trva delsi cas.. takze je to vlastne asi uplne jedno.. a soupis vsech popisku postav by asi byl fakt divny.... to bude asi lepsi vyresit pro postavy, ktere se treba muzou potkavat casteji, treba v gildach a pod.
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Historie postav

Post by Rejty »

Jsem proti jakemukoliv vynaseni IC informaci o postavach, at se uz jedna o vzhled, historii, skutky, atd. Zjistit se to da ve hre a tolik postav tam zase neni, aby si to nemohl dotycny precist a zjistit ve hre. To se pak za chvili muze na forum psat, co je v kterym meste, kde co zije a ja nevim co vsechno. Nepotkavate denne desitky novych postav, abyste si to nemohli precist ve hre. Navic vy si to budete pamatovat a nebo si dycky prectete na foru popisek lognutych postav? Postrada to pro me jakykoliv smysl...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Historie postav

Post by LDamian »

Rejty wrote:Jsem proti jakemukoliv vynaseni IC informaci o postavach, at se uz jedna o vzhled, historii, skutky, atd. Zjistit se to da ve hre a tolik postav tam zase neni, aby si to nemohl dotycny precist a zjistit ve hre. To se pak za chvili muze na forum psat, co je v kterym meste, kde co zije a ja nevim co vsechno. Nepotkavate denne desitky novych postav, abyste si to nemohli precist ve hre. Navic vy si to budete pamatovat a nebo si dycky prectete na foru popisek lognutych postav? Postrada to pro me jakykoliv smysl...
Ale... nebuď zlej. :) :wink: Určitý smysl to má, nemusíš jak ocas popobíhat za někým, kdo má popis na stranu A4 ve hře a když se potkáte rovnou někde na cestě, tak nemusíš pořád zavírat a otvírat to jeho okno... Takže ten důvod proč je to navrhnuto je snad pochopitelný.

Co by se spíš hodilo napsat, když s tím nesouhlasíš je to, že by nevýhody převažovaly nad výhodama. A to je docela klidně možný - lognu se do hry, někdo zmíní jméno někoho mocného a jako nováček hned mohu říct - je to je ten s tou páskou přes oko, jak kulhá a smrdí mu z pusy co? Přitom ve hře jsme se nikdy nepotkali - podobně někdo po Vás půjde, vypíše na Vás odměnu a podobně? No tak prostě místo aby si zapamatoval Váš popis ve hře a byla zde šance, že jako hráč si taky nebude pamatovat vše, tak udělá ctrl+c, ctrl+v a má přesný popis a to jste se ani nemuseli setkat. Koneckonců na Thalii spolu nemusíme být všichni kamarádi, může to být klidně přesně naopak a to nejen ve vztahu podtemno vs povrch a kdyby tu byly tyhle rozšířené popisy, tak to zase svádí ke zneužití. Je takové pravidlo pro DM, které říká - co je tajemstvím pro postavu, má být tajemstvím i pro jejího hráče.

Takže má to výhody i nevýhody a když Rejty říká jako admin ne, tak bych to nechal na tom, že on ví kam chce tenhle shard směřovat...
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Historie postav

Post by Theo »

LDamian wrote:Co by se spíš hodilo napsat, když s tím nesouhlasíš je to, že by nevýhody převažovaly nad výhodama. A to je docela klidně možný - lognu se do hry, někdo zmíní jméno někoho mocného a jako nováček hned mohu říct - je to je ten s tou páskou přes oko, jak kulhá a smrdí mu z pusy co? Přitom ve hře jsme se nikdy nepotkali - podobně někdo po Vás půjde, vypíše na Vás odměnu a podobně? No tak prostě místo aby si zapamatoval Váš popis ve hře a byla zde šance, že jako hráč si taky nebude pamatovat vše, tak udělá ctrl+c, ctrl+v a má přesný popis a to jste se ani nemuseli setkat. Koneckonců na Thalii spolu nemusíme být všichni kamarádi, může to být klidně přesně naopak a to nejen ve vztahu podtemno vs povrch a kdyby tu byly tyhle rozšířené popisy, tak to zase svádí ke zneužití. Je takové pravidlo pro DM, které říká - co je tajemstvím pro postavu, má být tajemstvím i pro jejího hráče.
Nemozem suhlasit. Ci budu popisky na fore alebo nebudu, vzdy to zvadza k zneuzitiu. Hrac moze mat postavu Paladina v Karathe, klerika Helgarona na ostrovoch, drowa alebo duergara v podtemnu a poznat vsetky postavy vsetkych hracov. Vzdy moze, hoc nevedomky, zneuzit OOC info - ci to uz bude mat z fora alebo z vlastnej skusenosti.

Samozrejme je lepsie to nedavat na forum. Zvadzalo by to potom rovnako vsetkych. Lenze tu by sa dalo apelovat na vsetkych, nech robia strucne popisky, ktore len popisu trvacny vzhlad postavy (jazva na tvary, co sa viac nezahoji, bezruky, hrbolaty ... ), lebo popisky na A4 zvycajne obsahovali aj historicke skutocnosti postavy (meno otca ... ) a to mi nepride RP, ked si to len jednoducho precitam - ale zavisi to od akcnosti servera - mozno vela vykecavat tiez nieje dobre - ale ja som proti.
Ora et Labora
Locked