Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Braenn »

Prasokralik wrote:Mno ale léčení lékárnou není pozitivní energie. Já myslím, že kdyby někdo zombíkovi ovázal upadlou ruku, tak ho tím nezabije a ta ruka mu bude na tom obvazu držet žejo :D Klerické léčení zranuje ne proto, že by to bylo léčení, ale proto, že je to božská intervence, která léčí - a to má samozřejmě na chcípliny opačnej učinek. Můj názor.
Kdybys bral lékárnu skutečně jako smotek obvazů, potom by neměla nemrtvé zraňovat - a také bys ji nemohl používat v boji. 8) Snažím si představit, jak bojovník poskakuje v chumlu nepřátel, a na ruce s mečem mu visí mág, který se mu ji snaží zavázat na mašličku obvazem.

Tudíž v to:
a) je takový paradox na podobné bázi jako samodoplnující se potvory a loot, který není třeba řešit, a nemrtvé to zraňovat může dál, stejně jako to můžeš užívat v boji, prostě je to "léčení",
b) nebo to není hromada obvazů, ale něco mírně magického, pracujícího s pozitivní energií, RP okecávku si najde každý sám. Třeba že je to něco napuštěného mastí/sérem na bázi léčivek. A nebo že jsou zombie alergické na bavlnu. :D
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Prasokralik »

Když sešleš na nemrtváka regeneraci, bude se regenerovat a ne dostávat periodický dmg. Když na něj sešleš silnejší obnovu, taky ho to vyléčí, ne zraní. Heal kouzlem je heal kouzlem.

A že se dá lékárna používat v boji. mno z technického hlediska hry se můžeš v boji ládovat třeba vepřovou se zelim, protože je to taky jen item kterej můeš použít za jedno kolo.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Braenn »

Prasokralik wrote:Když sešleš na nemrtváka regeneraci, bude se regenerovat a ne dostávat periodický dmg. Když na něj sešleš silnejší obnovu, taky ho to vyléčí, ne zraní. Heal kouzlem je heal kouzlem.

A že se dá lékárna používat v boji. mno z technického hlediska hry se můžeš v boji ládovat třeba vepřovou se zelim, protože je to taky jen item kterej můeš použít za jedno kolo.
U regenerace to vnímám jako chybu, už jen tím, že to spadá do Vyvolávání a z logiky původního NWN a světu FR v tom musí být pozitivka. U klerika rozhodně, druid by to mohl ukecat. Jak je to na Thalce, to ted z hlavy nevysypu.
A z technického hlediska je možná spousta kravin, ale s odůvodněním je to horší. U té lékárny to tou "pozitivkou" jakž tak ukecáš. Prostě to není jen obvaz.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Prasokralik »

Tak to bys měla lobovat i za to, aby se dalo léčivejma lektvarama po nemrtvácích házet, jakožto granáty se svěcenou vodou. A pokud je podle tebe lékárnička kouzelná, mohlo by se UMDčkařům započítávat UMD namísto schopnosti healu do skillu.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Nalkanar »

A proč by nemohl zlý klerik regenerovat nemrtvé, když to dovoluješ druidovi teoreticky.. hm? 8)
.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Prasokralik »

Já ti to řeknu uplně přesně, už ji nebaví umírat v dungách s nemrtvejma.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Braenn »

Nalkanar wrote:A proč by nemohl zlý klerik regenerovat nemrtvé, když to dovoluješ druidovi teoreticky.. hm? 8)
Tak trochu si říkám, že tvá otázka je způsobena spíš chutí prudit, než neschopností se zamyslet a odpovědět si sám, ale budiž.

Thalijské Vyvolávání v léčení není narozdíl od původního FR o tom, že klerikovi zprostředkuje jeho bůh takříkajíc most se sférou pozitivní energie. U druida, ve FR, hádám, mu něco podobného zprostředkuje Příroda.
Ovšem i klerik tady léčí pomocí pozitivky, tudíž, jeho regenerace by měla léčit živé a zranovat nemrtvé, pokud nebude řečeno jinak. Druid na to podle reálií jde tady zcela jinak. Tedy by to nemuselo jít přes pozitivku, tudíž by to nemuselo nemrtvé zraňovat, a tak dále, proto to druidovi teoreticky dovoluji.

Zatímco klerik, ať je zlý, hodný nebo neutrální, má stejná kouzla, která stejně fungují, to hádám víš, z toho plyne, že je jaksi nelogické, aby stejné kouzlo pro něj fungovalo jinak.
Pokud by tedy zlý klerik chtěl léčit nemrtvé, má na to jiná kouzla s negativkou.
Pokud by mu nestačila, zalobujte u skriptera a třeba vznikne kouzlo nové, něco jako negativní regenerace. Bůh ví.

Samozřejmě je to čistě můj názor, navíc v teoretické rovině.

Prasokrálíkovi navíc děkuji za snahu přečíst mé myšlenky a přeji mu příště více úspěchů, nebo méně pokusů. Doufám spíš v to druhé.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Nalkanar »

Snaha byla, abys osvětlila tvoje důvody proto, abych měl jasno, proč jedno a to samé kouzlo by se mělo chovat u každého classu jinak.
.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Braenn »

Nalkanar wrote:Snaha byla, abys osvětlila tvoje důvody proto, abych měl jasno, proč jedno a to samé kouzlo by se mělo chovat u každého classu jinak.
Pokud byla taková snaha, nevím co jsi do toho pletl přesvědčení klerika? A ptej se rovnou na to, co tě zajímá, bez ironických dotazů na téma "teď ji nachytám", nebo o co ti šlo.

Už na začátku jsem řekla v prvním příspěvku, že to kouzlo vnímám jako nedodělané, svým způsobem paradox, nad kterým se nemá moc dumat, s tím, že při thaliských od původního nwn odlišných reálií by bylo snažší si okecat, proč druidovi to kouzlo funguje jinak než klerikovi. To jsou dvě věci, které navzájem nesouvisí nutně jedna s druhou a rozhodně si nezaslouží tolik snahy, které jsem věnovala tomu je "objasnit", obzvláště když rozvíjím pouze vlastní teoretický předpoklad.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by Fryn »

Na regeneraci bych se nedíval primárně jako na léčení, ale spíš bych ji chápal jako "obnovu do původního stavu", nezávisle na povaze cíleného objektu (ve smyslu živý tvor/vyvolaný nemrtvý).

Co se týče lékárničky, moc magického bych v ní neviděl. Jak už se tu psalo, čekal bych, že v ní najdu nějaké obvazy, pár léčivých bylinek atd... . Zraňovat nemrtvé by určitě neměla. Použití za boje je taky dost podivné, ale stačí se podívat na to, že NWN systém ti neumožňuje ani nalít léčivý (jakýkoliv) lektvar do úst chudáka, který leží nehybný/polomrtvý na zemi. Lékárnička v tomto případě v podstatě simuluje jakési poskytnutí "první pomoci". Osobně to beru jako takový nutný kompromis mezi nedokonalostí systému a hratelností.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Post by kucik »

Třeba je lékárna něco jako náplast ve spreji. Prostě po jednoduché aplikaci zastavuje krvácení, spojuje zlomené kosti a fixuje odpadlé končetiny :)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked