Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Absinthorix »

Image
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Miell »

Amber wrote:
Absinthorix wrote:Godwinova zákona jsem si vědom :) jestli narážíš na tohle...
Narážím na nedostatek taktu a zbytečné spamování tématu.
Tak on je to i trošinku odraz toho, jak je tohle vlákno nazvané a jakým způsobem bylo na začátku psané.
Kdyby to bylo od začátku vedené jako.. všimla jsem si, že občas tu někteří trochu plavou v gramatice našeho jazyka.. a protože ho mám ráda a jednou bych ho chtěla učit, zakládám tohle vlákno, abych pomohla osvětlit nějaké jeho "libůstky".. třeba to pomůže zrovna Vám... "blablabla-časté chyby-blablabla"
Asi by pak kluci neměli potřebu tak spamovat.. a taky kdyby to nebylo ve FLAMES. :ewink:
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Shaman88 »

GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Amber »

@ Miell: Nechci český jazyk učit a šlo mi jenom o přirovnání k nacistům, o nic víc. :roll:
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Miell »

Amber wrote:@ Miell: Nechci český jazyk učit a šlo mi jenom o přirovnání k nacistům, o nic víc. :roll:
On ti to v tom příspěvku vysvětlil, jak to myslel.
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Absinthorix »

Četla jsi ten můj dodatek? Nejspíš už asi ne... takže:
1. A person who uses proper grammar at all times, esp. online in emails, chatrooms, instant messages and webboard posts; a proponent of grammatical correctness. Often one who spells correctly as well.

2. a – A person who believes proper grammar (and spelling) should be used by everyone whenever possible. b – One who attempts to persuade or force others to use proper grammar and spelling. c – One who uses proper grammar and spelling to subtly mock or deride those who do not; an exhibitor of grammatical superiority. d – One who advocates linguistic clarity; an opponent of 1337-speak. e – One who corrects others' grammar; the spelling police.
S překladem se tentokrát obtěžovat nebudu. Nic víc v tom ale není :wink:

Edit:
Shaman88 wrote:GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?
NaPrOsTo sOuHlAsIiIm s tIiImTo oSwIiIcEnYyYm nAaAzOrEm. DoBa dE DaAaL. :P FsHeCkY WaAaS LoWiIiSkUyU!
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Amber »

Absinthorix wrote:Četla jsi ten můj dodatek? Nejspíš už asi ne... takže:
1. A person who uses proper grammar at all times, esp. online in emails, chatrooms, instant messages and webboard posts; a proponent of grammatical correctness. Often one who spells correctly as well.

2. a – A person who believes proper grammar (and spelling) should be used by everyone whenever possible. b – One who attempts to persuade or force others to use proper grammar and spelling. c – One who uses proper grammar and spelling to subtly mock or deride those who do not; an exhibitor of grammatical superiority. d – One who advocates linguistic clarity; an opponent of 1337-speak. e – One who corrects others' grammar; the spelling police.
S překladem se tentokrát obtěžovat nebudu. Nic víc v tom ale není :wink:
Nečetla, ne každého editu si všimnu :P
Dovoluji si tvrdit, že jsem i tak předtím pochopila zamýšlený význam, ale přesto mi označení "Grammar Nazi" vadí, přestože podle tebe, Absinthorixi, není nijak zabarvené. Pro mě za mě třeba "gramatická pedantka" nebo něco jiného, co tě napadne. :) Ale proti obrázkům s nacistickou tematikou se zkrátka rozhořčím, no, osobně mě to uráží. *pokrčí rameny*
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Absinthorix »

To abys raději nejezdila do Indie, nebo obecně tím směrem

Image
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Aulus »

Když Amber tohle vlákno zakládala, asi mohla předpokládat, že tady budou po sobě "štěkat" dvě skupiny lidí - striktní milovníci pravopisu a "prostí" uživatelé jazyka. Já se spíš řadím někde mezi a nechtěl jsem se do toho moc angažovat.

Musím se ale Amber zastat v té věci o GN. Je sice možné, že je to nějaký rádoby "odborný pojem", ale ten kdo ho vymyslel, by si zasloužil spíš jednu po hubě. Docela by mě zajímalo, co by na to řekl někdo, kdo si prožil pár let v koncentráku.
Jo, jasně, bylo to myšleno jinak a já dělám z komára velblouda, vystavíte sem pár krásných obrázků o tom, jaký jsem ňouma a morous a já se tomu zasměju. Prosil bych ale příště od dospělých lidí se zdravým rozumem alespoň tolik - když někdo řekne, že mu něco fakt vadí a má pro to opodstatněné důvody, tak mu to přece nebudu dělat pořád dokola :wall: .

Jenom tak pro ilustraci, jak to asi vypadá, když si někdo pročte pár stránek vlákna:
A: "Hihi... vás ve škole nenaučili psát?"
B: "Naučili, ale je to celkem k ničemu!"
A: "Ne, není... tahle pravidla jsou tak krásná."
B: "Ne, nejsou a ty jsi N... hahaha!"
A: "Cože? Ani slušnosti vás ve škole nenaučili?"
B: "Já to myslel jinaak, N... hahaha!"
A: *trhá si žíly z ruky* :lol:

Omlouvám se, jestli se to někoho dotkne, nemyslím to nijak zle, jen to na mě působí jak 1. třída ZŠ. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by KaTo »

*uznale pokýve* Hustýýýý!!! Žebřík je ze dřeva, proto všechno dřevo je žebřík! *zatleská*

Btw - z titulu použití téhle "dřevní logiky" v předchozích příspěvcích, uvědomujete si, že když teď někdo napíše, že se mu nelíbí tento topic o gramatice, kde se opakovaně naváží Amber a spol do jeho způsobu psaní, což uráží jeho vnitřní emoce a jemnocit a sebeúctu a mrtvou babičku diskrafičku, dislektičku, případně jeho oblíbenou dětskou hračku díslovou( :mrgreen: ) lokomotivu, znamená to, že přestane Amber a spol o špatné gramatice psát? :wall:

"Bumbnu" (miluju internetové anglikanistické zkratky :lol: , zapracované do češtiny) Miellin příspěvek - nejen obsah, ale i forma jsou důležité! Takže lidi, bděte a neblbněte! :wink: :roll: A to platí i pro tebe Amber (a Aulusi, si všimni, taky držím "rodinnou basu" :twisted: , to není náhoda :lol: :lol: )! Když se nechceš namočit, nechoď k vodě. A když už tam máš nutkání jít, měj na paměti Erbena:

"Ach nechoď, nechoď na jezero,
zůstaň dnes doma, moje dcero!
atd , atd, atd *listuje básní...teď to přijde*

Nemá dceruška, nemá stání,
k jezeru vždy ji cos pohání,
k jezeru vždy ji cos nutí,
nic doma, nic jí po chuti.

První šáteček namočila -
tu se s ní lávka prolomila,
a po mladičké dívčině
zavířilo se v hlubině.

Vyvalily se vlny zdola,
roztáhnuly se v šírá kola;
a na topole podlé skal
zelený mužík zatleskal."

P.S.
1335294148241.jpg
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Shaman88 »

Absinthorix wrote:
Shaman88 wrote:GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?
NaPrOsTo sOuHlAsIiIm s tIiImTo oSwIiIcEnYyYm nAaAzOrEm. DoBa dE DaAaL. :P FsHeCkY WaAaS LoWiIiSkUyU!
J4k0 k0h0 t0 z4j1m4 ze?
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Prasokralik »

Amber wrote:Ale proti obrázkům s nacistickou tematikou se zkrátka rozhořčím, no, osobně mě to uráží. *pokrčí rameny*
Mno milá zlatá, pojem grammar nazi jsem nevymyslel ani já, ani absinthorix ani kdokoliv z tohohle fora a nejspíš z této země. Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Aulus »

Prasokralik wrote:Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.
Že se zrovna ty ozýváš, s tím tvým rýpáním do pravopisu v popisech postav a ostatně i do všeho ostatního :wink: . Aby ti brzo někdo tak taky nezačal říkat, akorát s tou obměnou, že místo gramatiky, půjde o jakékoli dění na fóru :lol: .

EDIT: @ KaTo: Promiň, ale moc jsem nepochopil, co má být konkrétně v mém příspěvku onou dřevní logikou z tvého příspěvku. Pokud narážíš na demagogii, pak si nejsem vědom, že bych se nějaké dopustil :wink: . Chtěl jsem jen říct, že utahování si z ostatních a vymýšlení vtípků, je podle mě v pohodě do té míry, než překročí mez, kdy už v nich lidé začnou vidět více, než bylo původně zamýšleno. Pokud se někomu nelíbí, co se tady píše, nemusí to číst, Amber na začátku napsala, že je to čistě věc jejího odlehčení si a kdo chce, ten si počte. Vím, že kdo sbírá maliny, musí očekávat trny, ale už nemusí očekávat, že cestou šlápne na hada. Možná by měl, ale pak je otázka, jestli mu bude stát za to vůbec něco dělat :wink: .
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Prasokralik »

Aulus wrote:
Prasokralik wrote:Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.
Že se zrovna ty ozýváš, s tím tvým rýpáním do pravopisu v popisech postav a ostatně i do všeho ostatního :wink: . Aby ti brzo někdo tak taky nezačal říkat, akorát s tou obměnou, že místo gramatiky, půjde o jakékoli dění na fóru :lol: .
Díky
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Post by Bruciacullo »

Aulus wrote:Vím, že kdo sbírá maliny, musí očekávat trny, ale už nemusí očekávat, že cestou šlápne na hada. Možná by měl, ale pak je otázka, jestli mu bude stát za to vůbec něco dělat :wink: .
Když deš na maliny tak ne jen, že by jsi měl počítat s trny a s obrovskou zmutovanou anakondou co ti vycucne oko a naklade ti do lebky vajíčka, ale měl by si ještě k tomu počítat, že na tebe spadne elektrické vedení, propadneš se do starého dolu s jaderným odpadem, který je ve svahu co se utrhne a spadne s tebou do přehrady kde tě nasaje turbína a rozemele tě na kousky! :-O
Přežijí jen připravení! 8) :twisted:
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
Locked