
Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Tak on je to i trošinku odraz toho, jak je tohle vlákno nazvané a jakým způsobem bylo na začátku psané.Amber wrote:Narážím na nedostatek taktu a zbytečné spamování tématu.Absinthorix wrote:Godwinova zákona jsem si vědomjestli narážíš na tohle...
Kdyby to bylo od začátku vedené jako.. všimla jsem si, že občas tu někteří trochu plavou v gramatice našeho jazyka.. a protože ho mám ráda a jednou bych ho chtěla učit, zakládám tohle vlákno, abych pomohla osvětlit nějaké jeho "libůstky".. třeba to pomůže zrovna Vám... "blablabla-časté chyby-blablabla"
Asi by pak kluci neměli potřebu tak spamovat.. a taky kdyby to nebylo ve FLAMES.
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
@ Miell: Nechci český jazyk učit a šlo mi jenom o přirovnání k nacistům, o nic víc. 
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
On ti to v tom příspěvku vysvětlil, jak to myslel.Amber wrote:@ Miell: Nechci český jazyk učit a šlo mi jenom o přirovnání k nacistům, o nic víc.
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Četla jsi ten můj dodatek? Nejspíš už asi ne... takže:

Edit:
FsHeCkY WaAaS LoWiIiSkUyU!
S překladem se tentokrát obtěžovat nebudu. Nic víc v tom ale není1. A person who uses proper grammar at all times, esp. online in emails, chatrooms, instant messages and webboard posts; a proponent of grammatical correctness. Often one who spells correctly as well.
2. a – A person who believes proper grammar (and spelling) should be used by everyone whenever possible. b – One who attempts to persuade or force others to use proper grammar and spelling. c – One who uses proper grammar and spelling to subtly mock or deride those who do not; an exhibitor of grammatical superiority. d – One who advocates linguistic clarity; an opponent of 1337-speak. e – One who corrects others' grammar; the spelling police.
Edit:
NaPrOsTo sOuHlAsIiIm s tIiImTo oSwIiIcEnYyYm nAaAzOrEm. DoBa dE DaAaL.Shaman88 wrote:GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Nečetla, ne každého editu si všimnuAbsinthorix wrote:Četla jsi ten můj dodatek? Nejspíš už asi ne... takže:
S překladem se tentokrát obtěžovat nebudu. Nic víc v tom ale není1. A person who uses proper grammar at all times, esp. online in emails, chatrooms, instant messages and webboard posts; a proponent of grammatical correctness. Often one who spells correctly as well.
2. a – A person who believes proper grammar (and spelling) should be used by everyone whenever possible. b – One who attempts to persuade or force others to use proper grammar and spelling. c – One who uses proper grammar and spelling to subtly mock or deride those who do not; an exhibitor of grammatical superiority. d – One who advocates linguistic clarity; an opponent of 1337-speak. e – One who corrects others' grammar; the spelling police.
Dovoluji si tvrdit, že jsem i tak předtím pochopila zamýšlený význam, ale přesto mi označení "Grammar Nazi" vadí, přestože podle tebe, Absinthorixi, není nijak zabarvené. Pro mě za mě třeba "gramatická pedantka" nebo něco jiného, co tě napadne.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
To abys raději nejezdila do Indie, nebo obecně tím směrem


Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Když Amber tohle vlákno zakládala, asi mohla předpokládat, že tady budou po sobě "štěkat" dvě skupiny lidí - striktní milovníci pravopisu a "prostí" uživatelé jazyka. Já se spíš řadím někde mezi a nechtěl jsem se do toho moc angažovat.
Musím se ale Amber zastat v té věci o GN. Je sice možné, že je to nějaký rádoby "odborný pojem", ale ten kdo ho vymyslel, by si zasloužil spíš jednu po hubě. Docela by mě zajímalo, co by na to řekl někdo, kdo si prožil pár let v koncentráku.
Jo, jasně, bylo to myšleno jinak a já dělám z komára velblouda, vystavíte sem pár krásných obrázků o tom, jaký jsem ňouma a morous a já se tomu zasměju. Prosil bych ale příště od dospělých lidí se zdravým rozumem alespoň tolik - když někdo řekne, že mu něco fakt vadí a má pro to opodstatněné důvody, tak mu to přece nebudu dělat pořád dokola
.
Jenom tak pro ilustraci, jak to asi vypadá, když si někdo pročte pár stránek vlákna:
A: "Hihi... vás ve škole nenaučili psát?"
B: "Naučili, ale je to celkem k ničemu!"
A: "Ne, není... tahle pravidla jsou tak krásná."
B: "Ne, nejsou a ty jsi N... hahaha!"
A: "Cože? Ani slušnosti vás ve škole nenaučili?"
B: "Já to myslel jinaak, N... hahaha!"
A: *trhá si žíly z ruky*
Omlouvám se, jestli se to někoho dotkne, nemyslím to nijak zle, jen to na mě působí jak 1. třída ZŠ.
Musím se ale Amber zastat v té věci o GN. Je sice možné, že je to nějaký rádoby "odborný pojem", ale ten kdo ho vymyslel, by si zasloužil spíš jednu po hubě. Docela by mě zajímalo, co by na to řekl někdo, kdo si prožil pár let v koncentráku.
Jo, jasně, bylo to myšleno jinak a já dělám z komára velblouda, vystavíte sem pár krásných obrázků o tom, jaký jsem ňouma a morous a já se tomu zasměju. Prosil bych ale příště od dospělých lidí se zdravým rozumem alespoň tolik - když někdo řekne, že mu něco fakt vadí a má pro to opodstatněné důvody, tak mu to přece nebudu dělat pořád dokola
Jenom tak pro ilustraci, jak to asi vypadá, když si někdo pročte pár stránek vlákna:
A: "Hihi... vás ve škole nenaučili psát?"
B: "Naučili, ale je to celkem k ničemu!"
A: "Ne, není... tahle pravidla jsou tak krásná."
B: "Ne, nejsou a ty jsi N... hahaha!"
A: "Cože? Ani slušnosti vás ve škole nenaučili?"
B: "Já to myslel jinaak, N... hahaha!"
A: *trhá si žíly z ruky*
Omlouvám se, jestli se to někoho dotkne, nemyslím to nijak zle, jen to na mě působí jak 1. třída ZŠ.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
*uznale pokýve* Hustýýýý!!! Žebřík je ze dřeva, proto všechno dřevo je žebřík! *zatleská*
Btw - z titulu použití téhle "dřevní logiky" v předchozích příspěvcích, uvědomujete si, že když teď někdo napíše, že se mu nelíbí tento topic o gramatice, kde se opakovaně naváží Amber a spol do jeho způsobu psaní, což uráží jeho vnitřní emoce a jemnocit a sebeúctu a mrtvou babičku diskrafičku, dislektičku, případně jeho oblíbenou dětskou hračku díslovou(
) lokomotivu, znamená to, že přestane Amber a spol o špatné gramatice psát?
"Bumbnu" (miluju internetové anglikanistické zkratky
, zapracované do češtiny) Miellin příspěvek - nejen obsah, ale i forma jsou důležité! Takže lidi, bděte a neblbněte!
A to platí i pro tebe Amber (a Aulusi, si všimni, taky držím "rodinnou basu"
, to není náhoda
)! Když se nechceš namočit, nechoď k vodě. A když už tam máš nutkání jít, měj na paměti Erbena:
"Ach nechoď, nechoď na jezero,
zůstaň dnes doma, moje dcero!
atd , atd, atd *listuje básní...teď to přijde*
Nemá dceruška, nemá stání,
k jezeru vždy ji cos pohání,
k jezeru vždy ji cos nutí,
nic doma, nic jí po chuti.
První šáteček namočila -
tu se s ní lávka prolomila,
a po mladičké dívčině
zavířilo se v hlubině.
Vyvalily se vlny zdola,
roztáhnuly se v šírá kola;
a na topole podlé skal
zelený mužík zatleskal."
P.S.
Btw - z titulu použití téhle "dřevní logiky" v předchozích příspěvcích, uvědomujete si, že když teď někdo napíše, že se mu nelíbí tento topic o gramatice, kde se opakovaně naváží Amber a spol do jeho způsobu psaní, což uráží jeho vnitřní emoce a jemnocit a sebeúctu a mrtvou babičku diskrafičku, dislektičku, případně jeho oblíbenou dětskou hračku díslovou(
"Bumbnu" (miluju internetové anglikanistické zkratky
"Ach nechoď, nechoď na jezero,
zůstaň dnes doma, moje dcero!
atd , atd, atd *listuje básní...teď to přijde*
Nemá dceruška, nemá stání,
k jezeru vždy ji cos pohání,
k jezeru vždy ji cos nutí,
nic doma, nic jí po chuti.
První šáteček namočila -
tu se s ní lávka prolomila,
a po mladičké dívčině
zavířilo se v hlubině.
Vyvalily se vlny zdola,
roztáhnuly se v šírá kola;
a na topole podlé skal
zelený mužík zatleskal."
P.S.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
J4k0 k0h0 t0 z4j1m4 ze?Absinthorix wrote:NaPrOsTo sOuHlAsIiIm s tIiImTo oSwIiIcEnYyYm nAaAzOrEm. DoBa dE DaAaL.Shaman88 wrote:GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?FsHeCkY WaAaS LoWiIiSkUyU!
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Mno milá zlatá, pojem grammar nazi jsem nevymyslel ani já, ani absinthorix ani kdokoliv z tohohle fora a nejspíš z této země. Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.Amber wrote:Ale proti obrázkům s nacistickou tematikou se zkrátka rozhořčím, no, osobně mě to uráží. *pokrčí rameny*
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Že se zrovna ty ozýváš, s tím tvým rýpáním do pravopisu v popisech postav a ostatně i do všeho ostatníhoPrasokralik wrote:Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.
EDIT: @ KaTo: Promiň, ale moc jsem nepochopil, co má být konkrétně v mém příspěvku onou dřevní logikou z tvého příspěvku. Pokud narážíš na demagogii, pak si nejsem vědom, že bych se nějaké dopustil
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
DíkyAulus wrote:Že se zrovna ty ozýváš, s tím tvým rýpáním do pravopisu v popisech postav a ostatně i do všeho ostatníhoPrasokralik wrote:Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.. Aby ti brzo někdo tak taky nezačal říkat, akorát s tou obměnou, že místo gramatiky, půjde o jakékoli dění na fóru
.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
- Bruciacullo
- DM Thalie
- Posts: 2779
- Joined: 20:49 21. Jan 2010
- Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
- Contact:
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Když deš na maliny tak ne jen, že by jsi měl počítat s trny a s obrovskou zmutovanou anakondou co ti vycucne oko a naklade ti do lebky vajíčka, ale měl by si ještě k tomu počítat, že na tebe spadne elektrické vedení, propadneš se do starého dolu s jaderným odpadem, který je ve svahu co se utrhne a spadne s tebou do přehrady kde tě nasaje turbína a rozemele tě na kousky! :-OAulus wrote:Vím, že kdo sbírá maliny, musí očekávat trny, ale už nemusí očekávat, že cestou šlápne na hada. Možná by měl, ale pak je otázka, jestli mu bude stát za to vůbec něco dělat.
Přežijí jen připravení!
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"
QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.
"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith
DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.
"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith
DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA