Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Vše, co se netýká hry samotné.

Moderators: DM, WB

User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Aulus »

Co jsem se díval, tak mi stačilo 16, abych ho trefil, ale nejsem si jistý, jestli i druhým útokem.

EDIT: A pokud je to v plném rozmezí, tak je ten výpočet 0,8 na 80tou, ne? Jak to může být 4%?

EDIT: A kdyby se to počítalo jenom ten první útok, tak je to pořád 0,8 na 40tou, což je pořád asi 2 setiny procenta.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Barbar321 »

No, mě se stalo něco obdobného. Potvora měla stejně velký útok jako já obranu.

Jaká je pravděpodobnost, že dvakrát za sebou hodí potvrzenou kritiku na sražení (chápej v hlavním utokem v dalším kole) a zároveň, že moje postava hodí na tyto hody méně než 3 na výcvik? :shock:

Krásná pravděpodobnost, která stojí pěkných pár kiloexpů :cry:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Caehan »

Barbar321 wrote:No, mě se stalo něco obdobného. Potvora měla stejně velký útok jako já obranu.

Jaká je pravděpodobnost, že dvakrát za sebou hodí potvrzenou kritiku na sražení (chápej v hlavním utokem v dalším kole) a zároveň, že moje postava hodí na tyto hody méně než 3 na výcvik? :shock:

Krásná pravděpodobnost, která stojí pěkných pár kiloexpů :cry:
Co znamená, že měla stejný útok, jako ty obranu?
Pokud to znamená, že tvoje AC a její AB byly stejné, potom potvrzovací hod uspěje na 100% a ta šance je (její šance na "critical threat")^2. Šance, že tvá postava hodí, jak říkáš, méně než tři na výcvik (tedy 1 nebo 2... předpokládám) je 1% (otázka je, nakolik je to vypovídající, protože jsi neříkal nic o tom, že by ti trojka snad stačila)

Takže šance takového jevu je alespoň 1:40000 (to je pro kritický na 20, u rozmezí 19-20 je to 1:10000, u rozmezí 17-20 1:2500)... co to znamená? Jednou za zhruba 4000 (resp. 1000 nebo 250) minut boje se to docela dobře může stát. To je jednou za 66 hodin boje (resp. 16.5 hodin, resp. 4.125 hodin) a to předpokládám, že se pokaždé bojuje jen s jednou takovou nestvůrou, když bojuješ s vícero mrchami naráz, je to horší, než se dvěma po sobě.

Takže to je možné... to první se stane jednou za pár měsíců (ale která mrcha tu má rozpětí kritiků jen na dvacítky, že), to druhé se může při intenzivním creepení stát klidně tak jednou za měsíc a to třetí se ti bude stávat častěji, než bys chtěl.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Barbar321 »

Caehan wrote:...
Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Thurms
Rytíř
Posts: 563
Joined: 12:57 11. May 2010

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Thurms »

Tak nwn kostka dokáže být pěkná mrcha. Někteří by mohli povídat - v dobách náhodných hp tu běhali i tací, co si hodili pětkrát za sebou minimum. Malá ukázka nwn kostky v praxi:
Attachments
nwnkostka.jpg
nwnkostka.jpg (33.88 KiB) Viewed 4193 times
Nathaniel: nemůžeš-li pomáhat, pak aspoň neubližuj
Lens: mluvka
Sallias
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Caehan »

Thurms wrote:Tak nwn kostka dokáže být pěkná mrcha. Někteří by mohli povídat - v dobách náhodných hp tu běhali i tací, co si hodili pětkrát za sebou minimum. Malá ukázka nwn kostky v praxi:
To je pravda, ale velmi často ji hráči dávají za vinu i věci, které by se jim bez ní stávaly stejně.

A ohledně těch životů - záleží na povolání... ta šance není tak mizivá, jak se může zdát, navíc pokud si nenahazovali 5 úrovní těsně za sebou, tak vsadím Pajkynu ruku do ohně za to, že to byla úplně normální náhoda.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by innfra »

Co když řeknu že jsem tehdá s tomem jsem zabil asi 6nebo 7 lvlů za 1? :lol:
Což už jsem zvažoval, že budu řešit smrtí a nahozením lvlu znova...
Nejkrásnější na tom bylo, jak mě epici se stejným lvlem považovali za lowíka a posílali creepit mimo prahvozd :wall:
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Caehan »

innfra wrote:Co když řeknu že jsem tehdá s tomem jsem zabil asi 6nebo 7 lvlů za 1? :lol:
Což už jsem zvažoval, že budu řešit smrtí a nahozením lvlu znova...
Nejkrásnější na tom bylo, jak mě epici se stejným lvlem považovali za lowíka a posílali creepit mimo prahvozd :wall:
Pokud to nebylo v řadě, je to dost dobře možné...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Prasokralik »

Já tohle nikdy neřešil a najednou boo-ya! Rien měl o 100 hp víc.Milé to překvápko.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Pajule »

Na staveništi mlha, mrtvoly - velká spousta mrtvol a krve, několik entů, arcidruid a zářící symbol, spousta zraněných..
Do toho přijede postava X a Y: ,,copak se tu stalo?" :wall:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
radekdnb
Urozený
Posts: 1500
Joined: 19:58 10. Nov 2011
Location: Žatec

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by radekdnb »

Nejvíc mě dostala Pajky :D :D :D

*logne do hry a nestačí se ani rozkoukat a přijde mu tell*

Ahoj krtečku, zvu tě na rande, koukej dorazit včas!

:D :D :D
Rau'nun Zau'ndar jeho čas opět přišel!!!
Riu'kis zahalená Drowka, a cvičitelka zvířátek...

Renderis i tupej nůž ti může skončit v zádech

Za pěknou RP hru, ti poděkuju pěknou smrtí

Kde neni Krocák, tam se nechodí!!



Jako děti jsme se báli příšer pod postelí, pak přijde den kdy pocítíme, že ta příšera je v nás
Země je jiná forma pekla, a lidé jsou jeho démoni
User avatar
slencak
Rytíř
Posts: 555
Joined: 23:13 14. May 2010
Location: Khar-Durn
Contact:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by slencak »

Když jsem v městské kašně ulovil Okouna :lol:
S bratrstvem oceli nikdy na věčné časy a nikdy jinak....ten s Leprou.
Gorhunk Dračí kůžeProtector of mankind! Hrdinný trpaslík, který se pouze s pivem v ruce pustil do klepetnatce a nakonec padl vyčerpán k zemi
http://www.youtube.com/watch?v=gD5tU-5NXd4
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Caehan »

Barbar321 wrote:Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).
Eh, čtu to až teď. Mám nutkání říct, že nechápeš, jak ta hra funguje, ale na to nechápu dost tvůj příspěvek. 20 je automatický zásah, ne automatický kritický zásah. Jestli nevíš, zda by trojka stačila, potom máš nejspíš problém s čísly 1 a 2? Já nevím, být na tvém místě, stěžuju si, že jsem umřel a když umřeš, je jedno, jestli to bylo kvůli hodu jenom 3 nebo hodu jenom 15, na celkové šanci na úmrtí se nic nemění.

1 a 2 ve dvou hodech je stejně pravděpodobných, jako 17 a 8 nebo 6 a 4 nebo 20 a 4 nebo co já vím. Já už při hodu přes deset umřel, proč by to mělo být lepší, než umřít při hodu 1?

Takže s dvacítkou se přesně vyrovnala mrcha tvému AC, nebo jak?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by KaTo »

Caehan wrote:
Barbar321 wrote:Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).
Eh, čtu to až teď. Mám nutkání říct, že nechápeš, jak ta hra funguje, ale na to nechápu dost tvůj příspěvek. 20 je automatický zásah, ne automatický kritický zásah. Jestli nevíš, zda by trojka stačila, potom máš nejspíš problém s čísly 1 a 2? Já nevím, být na tvém místě, stěžuju si, že jsem umřel a když umřeš, je jedno, jestli to bylo kvůli hodu jenom 3 nebo hodu jenom 15, na celkové šanci na úmrtí se nic nemění.

1 a 2 ve dvou hodech je stejně pravděpodobných, jako 17 a 8 nebo 6 a 4 nebo 20 a 4 nebo co já vím. Já už při hodu přes deset umřel, proč by to mělo být lepší, než umřít při hodu 1?

Takže s dvacítkou se přesně vyrovnala mrcha tvému AC, nebo jak?
Ani já tvému příspěvku nerozumím, jen se zeptám - jsi si vědom, že:
1) 20 je automatický zásah
2) 20 je v rozsahu (nečekaně :mrgreen: ) nutném pro DALŠÍ výpočet kritického zásahu
3) po padnutí "nároku" na kritičák se tento musí potvrdit druhým hodem proti TO daném...eee...výcvikem (nechci googlit, dyžtak mě opravte)

Barbar se udivuje, že NWN kostka v prvním kole hodila 20 a v druhém pak hod v rozmezí 18-20 (kdyby to nehodila, nepotvrdila by nárok na kritičák).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Post by Prasokralik »

Caehan wrote:
Barbar321 wrote:Omlouvám se za nepřesnost. Jeho útokem byl myšlena hodnota jeho prvního útoku + hod na kostce roven 20-ti (tj. tak jako tak kritika)

S tím výcvikem by se pak s hodem 3 na kostce vyrovnal jeho útok s hodnotou výcviku mé postavy (nevím teď, jestli by postava tedy s trojkou uspěla nebo ještě ne).
Eh, čtu to až teď. Mám nutkání říct, že nechápeš, jak ta hra funguje, ale na to nechápu dost tvůj příspěvek. 20 je automatický zásah, ne automatický kritický zásah. Jestli nevíš, zda by trojka stačila, potom máš nejspíš problém s čísly 1 a 2? Já nevím, být na tvém místě, stěžuju si, že jsem umřel a když umřeš, je jedno, jestli to bylo kvůli hodu jenom 3 nebo hodu jenom 15, na celkové šanci na úmrtí se nic nemění.

1 a 2 ve dvou hodech je stejně pravděpodobných, jako 17 a 8 nebo 6 a 4 nebo 20 a 4 nebo co já vím. Já už při hodu přes deset umřel, proč by to mělo být lepší, než umřít při hodu 1?

Takže s dvacítkou se přesně vyrovnala mrcha tvému AC, nebo jak?
Jo, s dvacítkou se přesně vyrovnal jeho AC, tzn. když hodí 20 na zásah trefí se a když zopakuje hod 20 na ohrožení je z toho kritik. NWN kostak je tak laskavá, že jakmile je AC přesně takovéhle, začnou kritiky lítat jak na běžícím pásu
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Post Reply