HYDEPARK | Pozor! Obsahuje spoilery!

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Darien »

Tak nevím, co se děje, ale asi to bude nějaká zákeřňosť, hehe... když jsem tu začínal hrát, tak jsem během těch 11 levelů umřel fakt minimálně. Možná pětkrát, šestkrát? Nevím. Maximálně osmkrát.

Od tý doby, co jsem se vrátil, a jsou to zhruba 4 dny, co jsem logoval do hry celkem, jsem 4 x umřel. Jedna smrt na jeden večer, takže jsem na tom co se experience týče, vlastně úplně stejně, jako před týdnem a to jsem prolezl kde co. Technicky jsem ztratil asi 9500 experience a mám pocit,ž e 12tý level je pro mne fakt začarovanej, heh.

Za všechno ale může ta mizerná vačice se S na prsou. Jsem po náročným večeru ještě experimentoval s alchymií, ptal jsem se na mechaniku hry toho vysmátého hlodavce a podařilo se i vymyslet lepší léčivej nápoj. Ale abych ho otestoval, potřeboval jsem nějaký zranění... a porád dobrý, medvědi padali, tak jsem za hřbitovem v Doubkově udělal osudový chybný krok do další lokace, kde byly nějaký gorgony nebo co, který jsem nikdy neviděl, rohatý... sakra kdo mohl tušit, že uměj zkameňovat???

Byl bych schopnej utéct při nějakým zranění, ale do pekla, ono to plivne zkamenění a nazdar...

Není paradox, že když postava udělá tuhle zkušenost, reálnou, tak naopak o 3200 zkušeností přijde??? Grrrr.... :evil:

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by melvik »

treba v tom pude namodelovat ta mapa k vodnikovi
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Darien »

Chtěl jsem vám říct, že se nudím a tak zase píšu do pokecu. Teda ne že bych neměl v práci co dělat, ale je to celkem náročný a tak si potřebuju občas oddychnout a nejlepší je to pokecem o Thalii.

Tak mne napadlo - změní se výkup kůží, až bude craft krejčího a zbrojíře? Bude to pak čistě poptávka trhu?

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by monstera »

[quote="Darien"]Tk do další lokace, kde byly nějaký gorgony nebo co, který jsem nikdy neviděl, rohatý... sakra kdo mohl tušit, že uměj zkameňovat???

Tak tuhle zkušenost si na Thalii odbyte skoro každej - já před wipem s Lucii .....
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Jachym »

No když je to Hydepark tak něco zkusím, má to vlastně návaznost na jiná témata např o systému smrti a pod. A není to plakání!!
Hned po měsíci hraní jsem si toho všimnul , a i částečně to uvítal, Thálie je více stavěná pro solisty jako ostatní mnou navštívené světy, což mě osobně zase až tak moc nevadí a proto to píšu až teď. Ale
uvedu příklad : Na XY světu než vyrazí parta do dungu tak kontrolují -
1. máme s sebou zloděje který odemkne alespoň TO 30 ?
2. máme s sebou klerika který nás bostne např. na imku na strach nebo na mysl apod apod? Popřípadě postavil někoho čerstvě mrtvého na nohy?
3. máme s sebou jiné specialní povolání které by se mohlo hodit?

No tady jsem trochu zíral , naběhnou dva svalovci rozflákají bedny a jdou dál.
No pastí je tu dost , ale že v zamčené truhle se po rozbití nerozbijí ani cenné předměty skleničky a sošky a lektvary no tak to je divné - a nebo to je tu také tak že se rozbijí , ale dotyční svalovci na to kašlou že dostanou jen půlku pokladu a spokojí se jen s tím ? No když je v Dungu 10 beden tak to by už byla
dosti citelná ztráta. NE ?

A co se týče klerika : Měl by být vítaným členem party , a to i pro schopnost oživit kolegu v partě.
Igor mi psal v jedné odpovědi ať navrhnu jiné řešení : tak co třeba toto:
oživ mrtveho: oživení do časového intervalu , po upadení do stavu smrti
a to do asi 5 minut - postih 2 %
vzkříšení - časový limit neurčen - postih 1,5%

Současný stav je takový že klerici se chovají jako by kouzlo oživ mrtvého vůbec neměli - nikdy si ho nedávají do slotu.

Prosím Vás pánové toto je pokec a ke všemu Hydepark , tak né že mne upálíte zaživa :)
Menhiri Dierta
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Daanri »

Predmety sa v bednach rozbijaju, cize dotycny svalovci nato proste kaslu. Mne to obcas pripada ked sledujem naku druzinku v hre, alebo som sa nakej vypravy zucastnil ako hrac, tak len hrrrr poklad a hrrr naspat. Ziadne cakanie sa druziny, niekedy som videl druzinu rozlezenu cez 3-4 lokace atd. A potom sa niekedy hraci cuduju ze zakapu a nariekaju na fore.

Podla mna je klerik vitanym clenom druziny a ak si nedava do slotov kuzlo oziv mrtveho alebo vzkriseni, tak to je uz jeho problem.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by photter »

poučení pro WB - více používat pasti (opakovací), zámky a fajfku "plot" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Daanri »

Pasci, zamkov a podobne je dost, ale na tie dungy kde su sa ti hraci vykaslu. Su pre nich moc tazke, lebo nevedia dat dokopy schopnu druzinu a museli by rozmyslat a volit aj naku taktiu a nie sa len tak hnat. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Rejty »

Nevim, co je nepochopitelne na tom, ze jsem uz nekolikrat psal, ze se postihy za smrt menit nebudou... :roll: Kouzlo oziv mrtveho ma slabsi ucinek nez vzkriseni, take je to nizsi kruh. Stale je to lepsi nez projit pres demona a je to zadarmo, nemusi se platit zl jako v chramu.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Jachym »

photter wrote:poučení pro WB - více používat pasti (opakovací), zámky a fajfku "plot" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ne to není třeba ty pasti tam sou a dost dobrý někdy (jedna mne málem zabila) a zámky také , já jen nevěděl že se i zde rozbijí předměty , pak už je to jenom hloupost hráčů nebo neznalost.
Zase uvedu příklad: S Železnou pěstí jsme vybili maják - i spodní patro i šíleného alchymisty a
jeden zde nejmenovaný všechny bedny a že jich tam je dost, rozmlátil pokud by v každé byl cenný předmět přišel by o půlku pokladu , ale to je tady běžná praxe,
což mne zaráží.
Možná že teď si to přečtou a začnou uvažovat.
A poučení pro WB , no nevím snad jen dávat půlku pokladu v soškách, prstenech , lahvičkách a jiných předmětech.
Jo a poklady jsou někdy opravdu malé až zarážející , např: najít 400 i s předměty u velké hlavy , no to je síla.
Menhiri Dierta
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Jachym »

Rejty wrote:Nevim, co je nepochopitelne na tom, ze jsem uz nekolikrat psal, ze se postihy za smrt menit nebudou... :roll: Kouzlo oziv mrtveho ma slabsi ucinek nez vzkriseni, take je to nizsi kruh. Stale je to lepsi nez projit pres demona a je to zadarmo, nemusi se platit zl jako v chramu.
Já vím jáá víím , nechci Tě prudit, je to jen pokec.

add Daanri - naprosto s tebou souhlasím.
Menhiri Dierta
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Rejty »

S tou nutnosti zlodeje v parte ve stylu zapletka na truhle / skryty objekt, ktery najde jen postava s vysokym vsimanim by nebylo spatne zavest, ale je to dvousecna zbran. Kdyz to zavedu jen nekde, tak si tam parta bez zlodeje neprdne (neziska poklady, nedostane se dal, atd.) a radsi bude chodit jinam, kde se tam dostane bez problemu. Zavest to vsude, tak se zase nedostane nikam a je to jako dat potvoram imku na kouzla, aby tam nemohl mag sam, imku na sneaky, aby si neskrt zlodej sam a nutnost naboostit, aby tam nemohl valecnik sam (trochu s nadsazkou).

Ale jinak to bude jiste zajimave zpestreni a nebude to jen probehnout a rozmlatit vse, protoze to jde.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Daanri »

Ono niekedy najdes mensi niekedy zas vacsi poklad. Je to rozne. :wink:

Ale cele je to vsak skor na uvedomeni hracov a nato az taky dopad nemame. Napr. mna co osobne totalne sere (pardon za vyraz) je, ze hraci netahaju mulu so sebou, ale nechavaju ju na prechodoch a ked ich nato este niekto upozornuje tak ho ignoruju. No asi vam tie muly zacnem takto odlozene na prechodoch zabijat. :evil:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Darien »

Daanri - no, já sice mulu netahám, ale moji známí ano. Problém je, že muly jsou extrémně slabé postava, co má mulu naloženou kůžema najednou zůstane v pustině s mrtvou mulou. Co jsem si všiml, tak NPC jdou po mulách jako první. Možná utíká, to nevím, viděljsem je jen umírat. Svině pokud vím, tak utíká, mula nevím....

Mimochodem - hráči nechávají - nenechávají v pravém slova smyslu. Je to funkce hry, že mula nebo pes zůstanou na začátku lokace sami stát, je to nastavení NWN. Hráči by jim museli jen pokaždý dát příkaz k chodu.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně

Post by Darien »

ale ad Jachym - víte, co fakt nechápu? Jakto, že je na Thalii tak málo postav kleriků? Jasně, že na Kandelábrii jich byly mraky, protože naprostá většina NPC na tomhle malém světě byla z řádu nemrtvých (do ted enchápu proč). Ale tady je to až nepochopitelný, já znám osobně jen Sandru a pak vím, že Menhihi je napůl klerička, ale jinak jako minimálně, což mi nejde na rozum.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
Locked