Okradaní bez zabití/zlodějna

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Lorelei
Měšťan
Posts: 191
Joined: 20:02 28. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Lorelei »

Řešil bych to opačně, vrátil původní systém, jak byl a postupně řešil jeho zdokonalení. Doplnil k ostáním pravidlům, že se nesmí okrádat opakovaně u jedné postavy a předměty rozměrných velikostí. V případě, že sebe to povede, položí na zem a postava se upozorní, že jí něco upadlo. V případě zneužití by byla postava zloděje stejně tak jako u porušení ostatních pravidel potrestána. No a pak se můžeme dohadovat na zlepšeních. Protože si to musíme přiznat vypnulo se to jen kvůli par lidem co nemají soudnost.?!
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Theogil I »

Lorelei wrote:Řešil bych to opačně, vrátil původní systém, jak byl a postupně řešil jeho zdokonalení. Doplnil k ostáním pravidlům, že se nesmí okrádat opakovaně u jedné postavy a předměty rozměrných velikostí. V případě, že sebe to povede, položí na zem a postava se upozorní, že jí něco upadlo. V případě zneužití by byla postava zloděje stejně tak jako u porušení ostatních pravidel potrestána. No a pak se můžeme dohadovat na zlepšeních. Protože si to musíme přiznat vypnulo se to jen kvůli par lidem co nemají soudnost.?!
Ty lidi už tu nehrají a máme jistotu, že se podobní kréťani neobjeví znovu?

Pokud vrátit, jsem pro aby mohlo jít krást pouze zlato a jsem ochoten v názorech ustoupit ještě na hranici věci o velikosti 1 mince volně ložené v inventoráři (nikoli na sobě nebo v "batůžku"). Systémovým věcem a večem zvláštní RP hodnoty dosadit přívlastek neodcizitelné. Dále pokus o krádež je akcí a tudíž vyhodí SD z hidu, stejně tak zruší případnou neviditelnost. Množství odcizených penězí řešil někde LDamian (to se mi líbilo - jednalo se o závislost lvl zloděje vs. maximální množství zlatých které lze jedním pokusem zcizit), tento model, tedy hodnotu ve zlatých bych aplikoval i na maximální cenu předmětu, který může být zcizen. Tak aby se zabránilo tomu, že zloděj bude chodit po městě a okrádat lidi pořád dokola navrhuji upravit počet možností okrádání (podobně jako jsou např. Ki zásahy u WM) na 1 + 1/5lvl zloděje (tj. 5 pokusů o okrádání na 20 lvl za "meditaci") a do pravidel ujednat, maximálně jeden pokus okrást tu samou osobu za restart. Nastavení obtížnosti okradení vs. odhalení a následky odhalení nechám na povolanějších matematických či jinak lépe vybavených hlavách. V žádném případě nesouhlasím s návrácením původního stavu, ve kterém pár dobytků znepříjemnilo hru tolika lidem, že to není zdrávo.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Lorelei
Měšťan
Posts: 191
Joined: 20:02 28. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Lorelei »

Napsal si zde spoustu pěkných podmínek pro okrádání. To znamená, že se dostáváme znovu, kde to bylo a to že žádné okrádání nebude. Někdo to musí udělat a vložit do hry. Do současné doby asi skoro ¾ roku se to nevyřešilo, tak to asi nevyřešíme za týden. Proto jsme pro to spustit a pak řešit vylepšení za pochodu. Nevím, proč všichni špatně koukají na okrádání, to se všichni bojí, že přijdou o své zlato a předměty? Zloděj krade s tím, že musí mít strach, protože ho chytí a má smůlu. A řešit že třeba 2 x za den bude moci okrádat, to by rovnou mohl třeba válečník jen 2 x za den použít sražení. Jsme pro nějaké rozumné omezení, ale není čas a do současné doby nebyl, proto se to raději vypnulo.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by monstera »

Lorelei wrote:Napsal si zde spoustu pěkných podmínek pro okrádání. To znamená, že se dostáváme znovu, kde to bylo a to že žádné okrádání nebude. Někdo to musí udělat a vložit do hry. Do současné doby asi skoro ¾ roku se to nevyřešilo, tak to asi nevyřešíme za týden. Proto jsme pro to spustit a pak řešit vylepšení za pochodu. Nevím, proč všichni špatně koukají na okrádání, to se všichni bojí, že přijdou o své zlato a předměty? Zloděj krade s tím, že musí mít strach, protože ho chytí a má smůlu. A řešit že třeba 2 x za den bude moci okrádat, to by rovnou mohl třeba válečník jen 2 x za den použít sražení. Jsme pro nějaké rozumné omezení, ale není čas a do současné doby nebyl, proto se to raději vypnulo.
1) zloděj patří do basy nebo na šiběnici
2) pokud má být zlodej přípustný, pak souhlasím s Theogilem
3) Byl bych spíš pro to, aby to byl skutečně tulák, který sem tam něco zcizí, než profesionální kriminálník.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by kucik »

Lorelei wrote:Někdo to musí udělat a vložit do hry.
Reknu ti tajemstvi. Vsechno nekdo musi udelat a vlozit do hry. A ten nekdo jsem ve vetsine pripadu ja.

Chces zavest do pravidel co a jak se smi krast. Muzes mi ale vysvetlit, kdo a jak bude kontrolovat, jestli to nekdo porusuje? Vzpomen si, jak dlouho jsme resili, kdoze to ty prasarny vlastne dela a jak dlouho jsi toho hraci hajil.
Nevidim zadny smysl v tom, vratit se o krok zpet a zazivat to same zase znovu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Galia
Nováček
Posts: 4
Joined: 17:28 13. Dec 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Galia »

kucik wrote:
Lorelei wrote:Někdo to musí udělat a vložit do hry.
Reknu ti tajemstvi. Vsechno nekdo musi udelat a vlozit do hry. A ten nekdo jsem ve vetsine pripadu ja.

Chces zavest do pravidel co a jak se smi krast. Muzes mi ale vysvetlit, kdo a jak bude kontrolovat, jestli to nekdo porusuje? Vzpomen si, jak dlouho jsme resili, kdoze to ty prasarny vlastne dela a jak dlouho jsi toho hraci hajil.
Nevidim zadny smysl v tom, vratit se o krok zpet a zazivat to same zase znovu.
No bylo by to asi moc prace pro tebe a problem by to vyresilo, uplne znemoznit okradat hrace a aby slo okradat jen NPC tak aby si ten zlodej taky neco vydelal, sou lidi ktery craft nebavy treba ja hraju v NWN asi 6 let zlodeje (Galia Hent) a nikdy sem necraftil vzdy sem vydelaval na looteni pokladu kradl sem obcas ale kdys to bylo neco cenne tak sem to polozil na zem u obeti nebo sem to zahral nejak RP.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by kucik »

Ono ale prave neni smyslem, aby se kradenim nejak mnozil majetek na ukor NPC, takze v uvahu pripada spise jen okradani PC.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by DenGrasse »

Jednou ze základních premis světa, na které se Tým dokáže dohodnout, je snažit se omezit co nejvíce generování "prázdných zisků". Takže okrádání NPC určitě nebude.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Galia
Nováček
Posts: 4
Joined: 17:28 13. Dec 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Galia »

Takze kradeni zruseno naveky protoze vase vyhrady(vymluvy) svedci o tom ze situace jake je ted kazdemu krom zlodeju vyhovuje?
A nevim proc vsem na vsech servrech vadi ze si nekdo zvoli jiny spusob vydelku nez furt drepet u stolku a klikat na jednicku.
Na Demone sem stravil v Zlatym Dole kde sem okradal NPC Duegary ktere sem pak musel zabit aby spawnuli dalsi o lahve kritickych leceni asi 4 hodiny a nazbiral sem asi 300 lahvicek to snad neni moc velkej vydelek rozhodne sem u toho zazil vic vzruseni jak u craftu.

edit: a taky tech minus 30 bodu se da dohnat na vysokym levelu tak nevim oc vam de?!!
radsi chcete aby zlodej nekoho zabil a okradl ho potom to se hracim urcite bude vic libit ze?
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by kucik »

Je to velke spiknuti proti zlodejum. Predstav si to. :shock:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by -RoF- »

Ale no tak klídek Galio :wink:

Prostě se smiř, že tohle je jiný modul a tady mají své pravidla a okrádání tu nechcou.
Nemůžeš to nikomu vnutit, aby to tu bylo jak chceš ty a nebo aby to tu bylo jak na jiném modulu ;).

Už to dál prosím neřešte.

PS: na démoně tak nechcou devast a nebo kamy třeba :)
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Miky »

-RoF- wrote: Prostě se smiř, že tohle je jiný modul a tady mají své pravidla a okrádání tu nechcou.
Už to dál prosím neřešte.
Okrádání tu chcou, problém bylo jeho zneužívání k luxování invu. Proto je "dočasně" zastavené a řešit by se mělo.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by DenGrasse »

Řešit okrádání má smysl až tehdy, až budou k dispozici systémy, které ho trochu zreální. Např. pokud někoho okradete v dohledu stráže, ta vás zahlídne a šup, už po vás půjde...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Miky »

DenGrasse wrote:Řešit okrádání má smysl až tehdy, až budou k dispozici systémy, které ho trochu zreální. Např. pokud někoho okradete v dohledu stráže, ta vás zahlídne a šup, už po vás půjde...
Možná by se mělo dočasně zakázat kouzlit, co kdyby někdo čaroval nekromancii v dohledu stráže? A taky zakázat PvP, dočasně než budou systémy, kdyby někdo přepadal v dohledu stráže. Nakonec bude možná nejlepší Thalii pozastavit (dočasně), než se udělají zreálňující systémy na všechny akce a systém, který bude monitorovat jak kdo systémy užívá (jestli dostatečně reálně a na základě toho každé postavě přidělí body, podle kterých se k ní budou DM chovat).
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by -RoF- »

Klííídéééék se zbytečně provokujete a dohadujete :wink:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Locked