Craft - podtemno

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Cyprian
Nováček
Posts: 43
Joined: 18:33 17. Nov 2010

Re: Craft - podtemno

Post by Cyprian »

Theogil I wrote:Co ti tam ale chybí? Vše v omezeném množství tam je.
Momentálnš? Nic :-)
Za dva měsíce? Všechno
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Craft - podtemno

Post by -RoF- »

Výborně, takže sme se shodli na tom. Pokud něco chcu musím makat a klidně i ty dlouhé hodiny. Pokud makat nechcu nemám nic.

To je jak to samé, ti co sedí v ivory u hospody a sbírají časovky, téměř nic nedělají, tak nemůžou čekat, že něco budou mít.


A když jsou výrobky z craftu lepší tak craft začnětě dělat ža pozdějc na vyšším lvlu, až budete vědět že výrobky z obchodů nedostačují.
O tom taky snad craft je, aby nebylo lehké sehnat ty nej věci. Ale aby hráči aj makali.

Jinak Jachyro tys chtěl aby to co je u překupníka nahoře bylo i u překupníka dole? To by byla solidní kolaborace. Tohle si může maximálně dovolit Kel a Hazr a ne Karatha.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Craft - podtemno

Post by Prasokralik »

yslím že drowové nemusí mít strach že nikoho z povrchu neuvidí. Za chvíli je začnem chodit dlů lovit a budem se potkávat až až ;)

Aspoň sizaerpíte s náma a nebudete muset ani kraftit :)
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Craft - podtemno

Post by jachyra »

to Cyprián: my sme roky nemali prístup k štyrom základným surovinám a vďaka nim boli večne drowovia v prevahe a klepali povrch ..
už vám bolo povedané, že sa plánuje urobiť truhlica spoločná pre povrch aj podtemno .. tak čakajte ;) my sme sa tiež pekne dlho načakali, ale my na rozdiel od vás podtemnákov sme nemali inú možnosť. Lebo IC neexistoval pre povrchňanov priechod k tých 4om surovinám, jedine sa dohodnúť s drowmi .. ktorí samozrejme nič tak vzácne a ťažko prístupné povrchu nedali.
Vy máte možnosť, len sa vám nechce, tak holt čakajte ;) za to nič nedáte, len budete chvíľku viac bití tentoraz vy :mrgreen:

PS: myslené v dobrom, len s upozornením na to, že holt niekedy má jedna strana navrch ;)
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Craft - podtemno

Post by Theogil I »

Woxa wrote:
Theogil I wrote:A ještě prosím napište jaká že vám to výbava chybí, v obchodech totiž je kde co, jen je třeba to najít.
nic konkretniho nam zatim nechybi, ale uz se k nam z ruznych stran doneslo, ze vybava z craftu je podstatne lepsi nez to co je v obchodech a take ze bez craftu budeme pozdeji pekne v riti.
Jenže to je nejspíš to na co tu naráží ostatní, v podtemnu je všechno, Rejty to tam dal, dones tam mám postavičky a některé jsou skoroepické a nosí to co se v podtemnu dá sehnat, na nic jiného nikdy nárok neměli, pokud tam nebyla původní parta, která si lepší věci vykraftila nebo se nekoupili hezké věci od démona. Nu a s ohledem na tyto zkutečnosti se nyní vy ptáte jak přijít do budoucna k lepším věcem aniž by jste se o to zasadili? Nepřijde vám to s ohledem na minulé generace drowů, duergarů a jiných trošku blbé. Já nevím no, soucítím s vámi, ale vámi zvolený přístup se mi nelíbí. Jako keci typu však RP je od toho aby se lezlo na povrch .... co je to za výsměch, to jako nafasovat DM support aby zase někdo mohl lovit low lvl v jezevčí jedkyni? Já z podtemna odešel právě kvůli tomuto, chyběla mi hra v rámci podtemna a naopak spousta hráčů nedělala nic jiného než že byli imrvére na povrchu a hráli své skvělé "RP" v Ivory a okolí. Krom toho, vcelku mohu posoudit to, že dělat craft v podtemnu je lehčí jak na povrchu, dostupnost materiálů je jednodušší (některých). Vážně bych pouvažoval co vlastně žádáte a jaký to bude mít dopad na ostatní hráče, jestli třeba vámi preferované ceste nemohou být chápány jako nefér.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Cyprian
Nováček
Posts: 43
Joined: 18:33 17. Nov 2010

Re: Craft - podtemno

Post by Cyprian »

Prasokralik wrote:yslím že drowové nemusí mít strach že nikoho z povrchu neuvidí. Za chvíli je začnem chodit dlů lovit a budem se potkávat až až ;)

Aspoň sizaerpíte s náma a nebudete muset ani kraftit :)
A tím mi krásně nahráváš na fakt, že za dva měsíce sice budeme mít hezké levely, Nicméně nulovou výbavu. Bude to pak orpavdu zábavná hra, tedy jak pro koho že?

Jinak co se me týká, dám přednost lidem co sedí v Ivory a rpením sbírají časovky, než tě co tráví hodiyn zavřené v dílne.
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Craft - podtemno

Post by jachyra »

to RoF: no tak bude truhla v Keli ;) teraz je nám povrchňanom hej a dobre skákať, ale spomeň si, keď sme sa ešte k meteoru nemali šancu dostať. Vtedy by možno podtemnáci do tej truhly tieto nedostupné suroviny dali .. aj by si zarobila, aj zároveň by nezradili svoj pôvod a rasu ... povrch by mal suroviny tiež, podtemno by malo zarobené ...

prečo teraz, keď sme vo výhode čo do počtu aktívnych hráčov, by sme mali my povrch mať navrch?

Samozrejme, stále podotýkam, že vedie aj RP cesta k tomu, aby si tie veci získali ..

podtemno, poradím: chyďte si nejakú zaľúbenú dvojicu povrchňanov .. ženu si nechajte u seba, chlapíka pošlite za crafterom, aby vám takto sprostredkoval obchod. Chlapík, pokial nechce prísť o milú a hlavne je to normálny hráč, nie drsňák na 1. lvl :wall: tak vám vyhovie .. vy si odohráte pekné RP, síce miniete koruny, ktoré ale tak či tak musíte zarobiť (nič nie je zadarmo) a zároveň sa dostanete k lepším veciam ..
vuala, problém vyriešený :mrgreen: ak sa bojíte, že nenájdete craftera, ktorý by odlišoval OOC od IC, tak tu máte mňa ;)
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Craft - podtemno

Post by Prasokralik »

Cyprian wrote:
Prasokralik wrote:yslím že drowové nemusí mít strach že nikoho z povrchu neuvidí. Za chvíli je začnem chodit dlů lovit a budem se potkávat až až ;)

Aspoň sizaerpíte s náma a nebudete muset ani kraftit :)
A tím mi krásně nahráváš na fakt, že za dva měsíce sice budeme mít hezké levely, Nicméně nulovou výbavu. Bude to pak orpavdu zábavná hra, tedy jak pro koho že?

Jinak co se me týká, dám přednost lidem co sedí v Ivory a rpením sbírají časovky, než tě co tráví hodiyn zavřené v dílne.
Z čeho usuzuješ, že v dílně se nedá mluvit nebo hrát? Naopak, erpení u nějaké činnosti je mnohem hodnotnější než nějaké tlachání v hospodě, protože aspoň něco přinese a má nějaký účel. Když chci jít probírat moudra do hospody to k tomu nemusím zapínat hru. A navíc Dva měsíce? Tak koukejte makat a za ty dva měsíce si ukraftíte fajn výbavu sami. Jenže to už je horší, když po vás taky někdo chce činnost, lepší je vše vybrečet zadarmo ;)
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Cyprian
Nováček
Posts: 43
Joined: 18:33 17. Nov 2010

Re: Craft - podtemno

Post by Cyprian »

jachyra: Na to snad časem dojde, ale to je zatím hudba budoucnosti :-)

Prasokralik: rpit neco ve stylu Uff to je drina, sry vazne ne. Pri buseni kaldivem do kovadliny se asi tezko budu s nekym vybavovat

A jestli tu jeste nekdo jednou rekne neco ve smyslu vybrecet zadarmo tak me asi chytne rage, protoze p oste rikam, ze o tom tu sakra nikdo nemluvi!!!
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Craft - podtemno

Post by Woxa »

Theogil I wrote:Nu a s ohledem na tyto zkutečnosti se nyní vy ptáte jak přijít do budoucna k lepším věcem aniž by jste se o to zasadili? Nepřijde vám to s ohledem na minulé generace drowů, duergarů a jiných trošku blbé.
Pripadam si jako v pomocne skole, kdyz to tu musim psat stale dokolecka, ale dobra...

Ne nechceme nic zadarmo, ptame se, zda lze vyerpit vybavu srovnatelnou z vybavou z craftu (klidne si event udelame, klidne at nas to vyjde mnohem draz, nez z craftu, klidne at se event tahne tydny atd...)

Ne neprijde me to blbe vuci predchozim generacim, protoze za predpokladu, ze by toto mozne bylo, meli tu moznost i oni, pouze dali prednost craftu pred RP.

A k tem vypravam na povrch, jednim z cilu me postavy je navstivit treba chram Xi'an, ktery se tam nekde udajne nachazi. Klidne si pritom nejakeho povrchnana ulovim, ale neni to mou prioritou. Mou prioritou je spis na tom povrchu prezit :)

Nicmene pokud rikas, ze dostatecne vybaveni se da sehnat i v obchodech, tak me to jako odpoved staci. Je fakt, ze dneska jsem poprve v obchode (kde nekolik tydnu bylo furt to same) videl i obourucaky +3, tak to snad tak zle nebude.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Craft - podtemno

Post by Theogil I »

Cyprian wrote:jachyra: Na to snad časem dojde, ale to je zatím hudba budoucnosti :-)

Prasokralik: rpit neco ve stylu Uff to je drina, sry vazne ne. Pri buseni kaldivem do kovadliny se asi tezko budu s nekym vybavovat

A jestli tu jeste nekdo jednou rekne neco ve smyslu vybrecet zadarmo tak me asi chytne rage, protoze p oste rikam, ze o tom tu sakra nikdo nemluvi!!!
Možná nemluví, ale vypadá to tak. :wink:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Cyprian
Nováček
Posts: 43
Joined: 18:33 17. Nov 2010

Re: Craft - podtemno

Post by Cyprian »

Theogil I wrote:
Cyprian wrote:jachyra: Na to snad časem dojde, ale to je zatím hudba budoucnosti :-)

Prasokralik: rpit neco ve stylu Uff to je drina, sry vazne ne. Pri buseni kaldivem do kovadliny se asi tezko budu s nekym vybavovat

A jestli tu jeste nekdo jednou rekne neco ve smyslu vybrecet zadarmo tak me asi chytne rage, protoze p oste rikam, ze o tom tu sakra nikdo nemluvi!!!
Možná nemluví, ale vypadá to tak. :wink:
No možná radši ani nechtěj vědět, jak vypadají některé z odpovědí :-) Nemyslím konkretně tuhle
Cyprián - Maniodepresivní alkoholický mnich se sklony k sodomii - v současně době zavřen kdesi v cele, kde ně něm klečí bratr Ignacius
Trissdril - Koketní drowka - stále nevěrná schovanka drowa Xunnavina s zálibou v červené
______________
Takuž jsem sám, uff
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Craft - podtemno

Post by Theogil I »

Woxa wrote: Pripadam si jako v pomocne skole, kdyz to tu musim psat stale dokolecka, ale dobra...

Ne nechceme nic zadarmo, ptame se, zda lze vyerpit vybavu srovnatelnou z vybavou z craftu (klidne si event udelame, klidne at nas to vyjde mnohem draz, nez z craftu, klidne at se event tahne tydny atd...)

Nevím zda to někdo shledá možným, ale pokud ano jsem zvědav jak se s tím popasují později, kdy např. nekdo řekne ... hraji RP asociála a nemám jak získat lepší vybavení, drowům jste to umožnili tak a tak a já si to přeji taky ..... tohle je ten nebezpečný precedens, kdy by nakonec byl craft k ničemu i na povrchu.

Ne neprijde me to blbe vuci predchozim generacim, protoze za predpokladu, ze by toto mozne bylo, meli tu moznost i oni, pouze dali prednost craftu pred RP.

Tak jako tobě se nelíbí, že vám tu přehazují to že se snažíte si něco vybrečet, mě se nelíbí váš názor že craftit není RP. Sory tady nemáme šanci se shodnout.
:wink:

A k tem vypravam na povrch, jednim z cilu me postavy je navstivit treba chram Xi'an, ktery se tam nekde udajne nachazi. Klidne si pritom nejakeho povrchnana ulovim, ale neni to mou prioritou. Mou prioritou je spis na tom povrchu prezit :)

Tohle se mi líbí a fandím vám. Pokud pojedete touto cestou ... držím palce i na nohou.

Nicmene pokud rikas, ze dostatecne vybaveni se da sehnat i v obchodech, tak me to jako odpoved staci. Je fakt, ze dneska jsem poprve v obchode (kde nekolik tydnu bylo furt to same) videl i obourucaky +3, tak to snad tak zle nebude.

Nabídky v obchodech jsou dynamické a stejně tak u démona, jak jsem psal 80% dobrých věcí jsem měl z obchodů, proto tomu moc nerozumí a pokud vám jde o věci +4,+5 tak to opravdu u hráčů nehledejte soucit, tohle bylo a snad bude pro každého krvavě vykoupeno vlastním časem a zcela záměrně se to z obchodů vyjma demona stáhlo aby to podpořilo craft. Pokud vaše dotazy směřují k těmto věcem, pak doufám že vám nebude vyhověno jinak než .... udělejte si to nebo si sežeňte někoho kdo vám to udělá, jinak to popře vše co se tu doteď propagovalo.

Podtemnu zdar a sílu.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Craft - podtemno

Post by Prasokralik »

Stejně to moc nepobírám. Máte hrát na povrchu když vám vadí, že v pdotemnu je málo lidí. Věděli jste do čeho jdete, tak ale se všemi důsledky, proč bystě měli dostávat něco extra jen proto, že je vás míň? Máte svoje města, svůj vlastní svět pro sebe. Zkuste si hrát záporáka na povrchu, kde po vás každý půjde a nemůžete utéct do bezpečí svého drowského města.

zkrátka se s tím budete muset poprat a tu výbavu si urkaftit a nebo se obejít bez ní. Za každou výsadu originality se platí nějaká daň a zrovna hrát drowy je celkem dost mimo trasu všednosti.

A navíc nejste jediní, podtemáků bylo vždycky míň, ale stávají se z nich legendy. Například črná paní a ten její stoupa. Taky se protloukli i když jejich zdroje jsou vcelku omezené. Nebo ostatní drowské rodiny, taky nemají zrovna desítky členů, ale dokázali se vyšvihnout až z nich byl na povrchu postrach. Vy zatím nejste vcelku nic, děsní povrchu neovlivňujete vůbec a holt budete muset dřít, abyste něco dokázali. Tak jako kdokoliv jiný.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Urlraen
Rytíř
Posts: 745
Joined: 09:42 02. Nov 2009

Re: Craft - podtemno

Post by Urlraen »

Obchodování s povrchem je v podstatě zrada. Obchodovat s nepřáteli? Nevim o tom, že by se to někdy dělo a když už tak utajeně před zraky těch nahoře.
Unášení lidí jak psala Kora je fajn nápad, ale druhá strana musí souhlasit. Takže to z většiny padá. Vemte si, že by muž běžel do dílen, tam než by sehnal kraftera + suroviny + počkal než bude krafter volnej. No upřímě to může trvat klidně týden. Budete tam týden držet někoho, resp. bude s tím čekáním na to slavný RP souhlasit? Když ano, jak ho zaměstnáte, aby nebyl znuděnej?
Obchodování s povrchem spíš hoďte za hlavu ;)

Co se týče vybavení, vzhledem k tomu, že dole hraje málo hráčů, hráč který si občas chce zablbnout na povrchu vybavení potřebuje. Mám zkušenost takovou, že 80% chycených drowů zemře (obráceně to tak není, podtemno nechává častěji žít chycený). Takže rada je taková, creep, loot a kraft je hlavním zdrojem výbavy. Pokud vás ani jedno nebere, protože to podle vás není tak kvalitní RP (zmínili jste, že RP to je, ale kolečka nebo dílna vás pořád neberou) tak to prostě budete muset dělat. Nemůžete čekat super itemy na 12 levelech...

Truhla pro obě frakce se mi taky nelíbí.
Urlraen Zau'ndar - Vůdce klanu Zau'ndar.

Hladový pes loví nejlíp.

Drowí mysl
Locked